Ekonomi

Türkiye’nin En Zengin İş Adamları (Hakkında)

Türkiye’de dünyaya açılmış birçok başarılı iş adamı bulunuyor. Bu iş adamları arasında iş kollarına göre vergi rokertmenleri bulunuyor. Sektörlere farklı büyüklükteki firmalar ve başarılı işler ile damgalarını vuran bu iş adamları ülkemiz için oldukça kıymetli ve bizi ülke dışında temsil eden kişilerdir. Türkiye’nin en zengin iş adamları (hakkında) listesi sürekli olarak güncellenmektedir.

Her ay ya da her yıl yapılan farklı araştırmalar sonucunda bu listeler sürekli olarak değişebilmektedir. Bu listeler vergi ödemeleri ile de takip edilmektedir. Yıl sonunda o yıl içerisinde en çok vergiyi ödeyen kişinin en çok gelire sahip olduğu hesaplaması yapılmaktadır. Ülkenin ekonomisi için oldukça önemli bir yere sahip olan bu isimlerin başarıları aslında bizlerinde başarısı diyebiliriz.

Türkiye’nin En Zengin İş Adamları Listesi

Ağırlıklı olarak yurt dışında yayınlanan Forbes dergisi her 15 günde bir hem dünya genelinde hem de ülkeler içerisinde en çok kazanç elde edenlerin listesini yayınlıyor. En son yapılan açıklamaya göre ülkemizde en çok gelir elde edenlerin listesi de ortaya çıktı. Bu listenin en başında Murat Ülker geliyor.

Murat Ülker’in başı çektiği bu listede ise sırası ile Hüsnü Özyeğin, Semahat Arsel, Şarık Tara, Erman Ilıcak, Rahmi Koç, Ferit Şahenk, Osman Kibar, Suna Kıraç, Filiz Şahenk yer almaktadır. Bu isimler Türkiye’de en zengin olarak sıralanabilecek ilk on kişidir. Bu liste aslında uzadıkça uzamaktadır.

Türkiye’nin En Zengini Murat Ülker Kimdir?

Murat Ülker Kimdir

Murat Ülker son yıllarda en zengin listesinde başı kimseye kaptırmayan isimlerden biridir. Murat Ülker Yıldız Holding’in yönetim kurulu başkanıdır. Murat Ülker’in en son açıklanan serveti 3.7 milyar Dolar olarak bilinmektedir. Bu serveti ile listenin başına yerleşen Murat Ülker başarılı iş adamlarından birisidir aynı zamanda.

Murat Ülker 1959 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ailesi tarafından kurulmuş olan bir şekerleme dükkanını işletmektedir. Murat Ülker Boğaziçi Üniversitesi’nin İdari bilimler bölümünü başarı ile bitirmiştir. Bunun üzerine ailesinden kalan şekerleme işletmesinin başına geçer. Ve işletmesi beklenmeye noktaları azim ile taşır. Şekerleme dükkânı Murat Ülker’in başarısı ile Yıldız Holding olarak büyümüştür.

Hüsnü Özyeğin Kimdir?

Hüsnü Özyeğin Kimdir?

Hüsnü Özyeğin en son açıklanan serveti ile en zengin iş adamları arasında ikinci sıraya yerleşmeyi başarmıştır. Hüsnü Özyeğin 3 milyar Dolar serveti ile Murat Ülker’den sonra gelen isim olmuştur. Fiba Holding’in yönetim kurulu başkanlığını yapan Hüsnü Özyeğin soy ismi adında bir üniversiteye de sahiptir.

Hüsnü Özyeğin 1944 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Lise dönemini Robert Kolejinde başarı ile tamamlayan Özyeğin İnşaat mühendisliği mezunudur. Aynı zamanda finansa olan merakı da onu bu konuda kendini geliştirmeye itmiştir. 32 yaşlarında iken Pamukbank’ta genel müdürlük yaptı. Pamukbank’tan sonra ise Yapı Kredi bankasında aynı göreve başladı. Daha Murat Özyeğin Finansbank’ı kurdu. Farklı sektörlerde de bulunan Fiba Holding bünyesinde yaklaşık olarak 30 adet firma bulunmaktadır.

Erman Ilıcak Kimdir?

Erman Ilıcak

Erman Ilıcak açıklanan listede beşinci sırada yer almaktadır. Oldukça zeki ve başarılı bir iş adamı olan Erman Ilıcak oldukça emin adımlarla bugüne gelmiştir. Oldukça başarılı bir okul hayatından sonra ise başarılı bir iş hayatı gelmiştir. Rönesans Holding’i kendisi kurmuştur ve hala yönetimini kendisi üstelenmektedir.

1967 yılında Malatya’da dünyaya gelmiştir. Başarılı bir öğrenci olan Erman Ilıcak İnşaat Mühendisliği bölümünü başarı ile bitirmiştir. Eğitim hayatına yurt dışında devam eden Erman Ilıcak ülkesine döndüğünde ise Rönesans Firmasını kurdu. Holding şu anda yurt dışında birçok ülke ile iş yapmaya devam ediyor. Türkiye’nin en zengin iş adamları (hakkında) arasında beşinci sırada yer alan Erman Ilıcak’ın en son açıklanan serveti ise 2.3 milyar Dolar civarlarındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu