Moda

Zayıf Erkekler İçin Giyim Önerileri

Zayıf erkekler kıyafet konusunda hem avantajlı hem de dezavantajlı bir gruptadır. Zayıf erkekler ne giyse yakışır diye bir düşünceye asla aldanmamak gerekir. Uygun ve yerinde giyinilmediği zamanlarda zayıf erkeklere yakışmayan kıyafetlerde olabilmektedir. Birçok zayıf erkeğin sorunu çok zayıf olması giydiği hiçbir şeyin yakışmamasıdır. Aslında bu doğru bir tespit değildir.

Zayıf Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Buradaki sorun zayıf erkeklerin ne giyeceğini bilmemesinden kaynaklanmaktadır. Ne giyeceğini bilmeyen ve kendine bir şey yakıştıramayan zayıf erkekler zayıf erkekler için giyim önerileri tavsiyelerini inceleyebilirler. Böylece daha şık ve daha mutlu olabilirler. Kişinin mutluluğu her zaman için aynadaki yansımasıdır.

Zayıf Erkekler İçin Giyim Önerileri
Zayıf Erkekler İçin Giyim Önerileri

Yatay Çizgili Kıyafetler

Çok sıskayım ve çok çirkin duruyorum diye takıntılı olan erkeklere yatay çizgili kıyafetler tavsiye edilebilir. Yatay çizgili bir gömlek, tişört ya da kazan her zaman için daha kilolu görünmesini sağlayacaktır. Olduğundan biraz daha geniş görünmek erkeği mutlu edebilir. Sürekli olarak yatak çizgili kıyafetler giymek mümkün olmasa da günlük hayatın belli bir bölümünde tercih edilebilir.

Düz Kesim Ya Da Dar Kesim Kıyafetler

Zayıf erkeklerin kesinlikle çok bol duran kıyafetleri giymemesi gerekir. Üzerine olmaya ve bol duran kıyafetler emanet gibi duracaktır. Bir başkasının kıyafetini giymiş hissiyatı vermemek adına üzerine olan kıyafetleri tercih etmeleri daha şık görünmelerini sağlayacaktır.

Bundan dolayı düz kesim ya da dar kesim kıyafetleri tercih etmelerinde fayda vardır. Zayıf erkeklerin yaptığı bir diğer hata da çok dar kalıp kıyafetleri tercih etmeleridir. Bu da onların daha zayıf ve şekilsiz durmalarına neden olur. Çok dar kalıplarında tercih edilmemesi gerekir.

Şık Hırkalar

Zayıf erkeklere en çok yakışan kıyafetlerden bir tanesi hırkadır. Şık veya eğlenceli bir tişörtün üzerine alınan şık bir hırka ile her ortama girilebilir. İster iş ortamında isterlerse arkadaş ortamlarında bu şekilde bulunabilirler. Ayrıca bu tarz bir giyim gece dışarı çıkarken de oldukça uygun olacaktır. Rahatlığı ve şıklığı bir arada yaşamak isteyen zayıf erkeklerin dolabında mutlaka birkaç model hırka bulunmasında fayda vardır.

Fular Ya Da Atkı Tarzı Aksesuarlar

Bazı erkekler aksesuar kullanmayı çok sever ama yakışmaz. Özellikle kilolu ve kısa boylu erkeklere atkı ya da fular gibi aksesuarla pek yakışmaz. Bu tip vücuttaki erkekleri daha kısa ve daha kalın gösterebilirler. Zayıf erkekler ise ne giyse yakışır misali bir fular ya da atkıyı da en iyi şekilde taşıyacaklardır. Zayıf erkeklere fular ya da atkı bir tişört ya da hırka üzerine tavsiye edilebilir.

Çok Uzun Olmayan Montlar

Zayıf erkeklerin özellikle boyları da uzunsa çok uzun olmayan montları tercih etmeleri gerekir. Özellikle pardösü şeklinde uzun kaşe montlar kesinlikle kullanmamaları gerekir. Bu tip uzun kaşe montlar uzun ve zayıf erkeklerde doğal bir görünüm vermemektedir. Gizemli takılmayı severim diyenler için ise yapacak bir şey yok. Film ve dizilerden çıkmış gibi gezmek istemiyorsanız normal boylarda bir montu tercih etmekte fayda vardır.

Ekoseli Gömlekler

Yıllar geçse de eskimeyen tek bir gömlek modeli varsa o da ekoseli gömleklerdir. Ekoseli gömlek hemen hemen her markada bulunan bir modeldir. Her erkekte yakışsa da yakışmasa da ekoseli gömlek giymeyi sever. Ekoseli gömlek en çok kime yakışır diye sorulacak olursa bu kesinlikle zayıf erkekler olacaktır. Zayıf erkekler gönül rahatlığı ister koyu renk isterlerse açık renk ekoseli gömlek tercih edebilirler. Bahar aylarında ise kesinlikle tercih etmeleri gereken bir desendir. Ayrıca zayıflıklarından çok şikayetçi olan erkeklerin biraz daha kilolu görünmelerini de sağlayacak bir modeldir.

El Örgü Desenli Kazaklar

Kış aylarında birkaç yılda bir kış modasına eklenen kazak modellerinin arasında el örgü tarzı kazaklar yer alır. Eskiden büyüklerimizin ördüğü kazak modelleri günümüzde artık birçok mağazada bulunmaktadır. Bu tarz kazaklar normal bir kazağa göre biraz daha kaba durabildiğinden dolayı herkese yakışmaz. Zayıf erkekler ise bu tarz kazakları çok rahat taşırlar. Zayıf erkekler kış aylarında el örgü tarzında şık kazaklar ve hırkalar tercih edebilirler. Bu tip hırkaların biraz uzun ve salaş duranları ise oldukça hoş bir hava verecektir.

Zayıf Erkekler İçin Giyim Önerileri
Zayıf Erkekler İçin Giyim Önerileri

Düz Kesim Pantolonlar

Bazı erkekler çok dar modellerde pantolon giymekten hoşlanmaktadır. Özellikle dar paçalı tayt tarzı pantolonlar erkelere yakışmasa da kullanılmaktadır. Zayıf erkeklere tavsiye dar paça pantolon kullanmamalarıdır. Zayıf erkeklerin bacak yapıları da ince olacağından çok dara paça pantolonlarda çapraz bacak gibi durma ihtimalleri yüksektir. Bu tarz giyim bazı kültürlerde fazlaca tercih edilse de dışarıdan bakıldığında hoş durmamaktadır. Bundan dolayı zayıf erkeklerin de düz paça pantolon tercih etmeleri ve toplumdaki duruşlarını daha şık bir noktada tutmaları için faydalı olacaktır.

Kısa Paça Pantolon Kullanmamak

Bazı erkekler ayak bileklerini göstermeyi çok sevse de zayıf erkeklere bu davranış kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Zayıf bir insanın bacakları ve ayak bileği de zayıf olacaktır. Hiç kimse karşıdan baktığı zaman sopa misali iki tane ince bilek görmek istemez. Şirket yöneticilerinin dahi tercih ettiği bir giyim tarzı bile olsa herkes kendi kıyafetinden sorumlu diyerek zayıf erkeklere kısa paçalı pantolonlar tavsiye edilmemektedir.

Zayıf Olmanın Avantajları

Zayıf erkekler için giyim önerilerinin başlıcaları zayıf olmanın avantajlarını kullanmaktan geçmektedir.

  • Ne giysem yakışır diye asla düşünülmemelidir.
  • Bir başkasında şık duran bir kıyafet zayıf bir erkekte hoş durmayabilir. Birinde gördüğü bir kıyafeti düşünmeden kendisine de almamalıdır.
  • Kıyafet seçiminde çok zorlanırsa çevresinden destek almalıdır.
  • Kendisini daha da zayıf gösterecek bir beden küçük duran kıyafetleri tercih etmemelidir.

Her zaman için aynadaki yansımasına bakmalı ve ona göre tercihlerde bulunmak en iyisidir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu