Sinema

2020 Yılında En Yeni Netflix Dizileri

Dünyanın en fazla izleyici kitlesine ulaşan Netflix her sene olduğu gibi 2020 yılında da birçok yeni diziyi izleyicisine kavuşturmuş ve birçok dizinin devam sezonlarını yayınlamıştır. Bu dönemde evrensel çapta pandemi krizi, insanları evlerine kapatmış ve Netflix dizilerinin meraklısı haline getirmiştir. Birçok yeni dizi gün geçtikçe dizi severlerin karşısına çıkmakta ve her geçen gün eski bir dizinin yeni bölümleri yayınlanmaktadır. Bu diziler dünya genelinde büyük ilgi ile takip edilmekte ve yeni sezonları merakla beklenmektedir.

2020 Yılında En Yeni Netflix Dizileri
2020 Yılında En Yeni Netflix Dizileri

İşte 2020 yılında en yeni netflix dizileri şu şekildedir:

Our Planet

“Gezegenimiz”, doğa tarihçisi David Attenborough tarafından önerilen ve “Dünya gezegeni” tarafından belirlenen yüksek standartları yükselten bir dizi doğa ve hayvan belgesel filmidir. Gezegenimiz, doğanın güzelliğini ve dünyanın dört bir yanında insanların doğaya verdiği yıkımı içerir. Bir sezon ve 8 bölümden oluşmaktadır. Bölümleri ortalama 50 dakikadır.

The Last Dance

“The Last Dance” 1997-98 Chicago Bulls’un açıklanmayan görüntüleriyle dolu küçük bir belgesel dizisidir. Efsanevi basketbolcu Michael Jordan da Michael Jordan ve Chicago Bulls’u yapan bu videoya katılmıştır. Kadro diğer efsanevi oyuncularla doludur. Bu projenin birkaç yıl yayınlanması bekleniyor ve nihayet Netflix sahnede olacak ve salgın sırasında basketbol severleri ve Michael Jordan hayranlarını mutlu edecek. Basketbolu gerçekten bilseniz de bilmeseniz de, bu basketbolu izleyen herkesin beğenebileceği bir ürün.

Rick And Morty​​​​​​​

Rick & Morty, galaksiyi ve boyutları geçerek inanılmaz olaylara katılan çılgın bilim adamı Rick ve onun torunu Morty’nin maceralarını ve ilginç hikayelerini içeriyor. İkili, her bölümde farklı tehlikelerle karşı karşıya. Dizinin şu anda toplam 4 sezonu var. Her bölüm 22 dakika sürmektedir.

Sherlock

Sherlock, Sir Arthur Conan Doyle’un aynı adlı romanının modern bir televizyon uyarlamasıdır. Bugünkü Londra dizisinde, Baker Caddesi’nde yaşayan ünlü dedektif Holmes ve oda arkadaşı Dr. Watson bir maceraya atılıyor ve çözülmemiş sırları çözüyor. Emmy Ödülü sahibi Benedict Cumberbatch, Dr. Sherlock olarak görev yapıyor. Watson rolünde Emmy Ödülü sahibi Martin Freeman mükemmel bir iş çıkarmıştır. Her biri bir saat süren 13 bölüm ve 4 sezondan oluşan dizinin beşinci sezonunun ne zaman yayınlanacağı belli değil.

The Breaking Bad

“Breaking Bad”, 50 yaşındaki lise kimya öğretmeni Walter White’ın evrimiyle ilgili efsanevi dizilerden biridir, IMDb’nin tüm zamanların en iyi TV şovu listesinde 5. sırada yer alarak New Mexico’ da ünlü olmuştur. Bu dizide kimyanın imparatoru ailesinin maddi ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Karakterlerin derinliği, olay örgüsünün ciddiyeti, dram ve dizi hepsi diziye benzemektedir. Bryan Cranston, Anna Gunn ve Aaron Paul’un oynadığı dizi, üst üste 5 sezon nefes aldırmamıştır. Bölüm başı ortalama 50 dakikadır.​​​​​​​

When They See Us​​​​​​​

“When the see us”, Central Park’ta koşan bir kadına cinsel tacizde bulunmakla suçlanan Harlemli beş genç hakkında gerçek olaylara dayanan dört bölümlük bir mini dizi. 1989’daki olaydan sonra, beş genç hiçbir zaman suç işlemedikleri için güçlü ırk ayrımcılığına maruz kaldıktan sonra hapse gönderildi. Ancak gerçek gerçekler birkaç yıl sonra ortaya çıktı. Bölüm dizisi ortalama 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Narcos ve Narcos Mexico​​​​​​​

Narcos, Kolombiyalı uyuşturucu Pablo Escobar’ın hayatına, ilk iki sezonda Amerikalı ajanlar tarafından yakalanmasına ve üçüncü sezonda diğer Kolombiyalı uyuşturucu imparatorlarının hayatlarına odaklanan bir dedektif dizisidir. Daha önce Escobar’ın hayatını hiç okumadıysanız şaşıracaksınız. O kadar çok ki, bazen gerçek hikayeler ve karakterler anlattığına inanamazsınız. Temanın ilginçliğine ek olarak kullanımı da başarılı. Bölüm başı ortalamaları 45 dakikadır. Narcos: Meksika, Kolombiya’dan sonra Meksika’daki Guadalajara Kartelinin hikayesini anlatıyor.

2020 Yılında En Yeni Netflix Dizileri
2020 Yılında En Yeni Netflix Dizileri

Peaky Blinders​​​​​​​

Peaky Blinders’a girelim ve diyelim ki senaryo, film, performans ve tema açısından en iyi film dizisine aday. Gerçek bir hikayeden ilham alan Peaky Blinders, 1890’ların sonlarında ve 1900’lerin başlarında İngiliz eyaletinde Birmingham merkezli Peaky Blinders çetesinin yükselişini anlatıyor. Cillian Murphy, Tom Hardy, Adrien Brody, Sam Neill gibi oyuncularla performansları çok başarılı.

Helen McCrory ve diğer önemli aktörler, müziği, set ve kostüm tasarımı ve film fotoğrafçılığı şahane bir iş. 5 sezondur yayınlandı. İlk birkaç sezon efsaneviydi ve son birkaç sezon aynı beklentileri karşılamasa bile görülmeye değer. Bölümleri ortalama 55 dakikadır. Dizinin altıncı sezonunun yayın tarihi belli değil.

Stranger Things​​​​​​​

Stranger Things, korku, komedi, fantezi ve drama öğelerini başarılı bir şekilde birleştirerek izleyiciyi 80’lerin nostaljik olay örgüsüne getiriyor. Hawkins adlı küçük bir kasabada bir çocuğun ortadan kaybolmasıyla başlayan gizemli ve harika bir olayı anlatıyor. Bir grup çocuk, kayıp arkadaşlarının ve aile deneyimlerinin izlerini bulmaya çalışıyor.

İnanılmaz derecede sürükleyici, bir gece mevsimsel bir döngüdür. Dizinin en büyük avantajı sevimli çocuk oyuncular Wionna Ryder ve David Harbour’un başarılı performansları. Bölüm ortalama 50-55 dakikadır. Şu anda 3 yayın sezonu var. Dördüncü sezonun Ekim 2020 veya Kasım 2020’de yayınlanması bekleniyor. Biz de bunu dört gözle bekliyoruz.

Black Mirror​​​​​​​

İngiliz dizisi “Black Mirror”, drama, macera, hiciv ve bilim kurgu şeklinde üç sezondan oluşuyor ve modern ve dijital çağın neden olduğu çeşitli dislokasyonları anlatıyor. Uğraştığı nesneler olabildiğince karanlık olduğu için izlerken tedirgin hissedeceksiniz ama kendinizi izlemeyi bırakamazsınız. Dizide ayrıca toplam 5 sezondan oluşan 2 saatlik özel bir Noel bölümü var. Her bölüm ortalama 2 saat sürer.

House Of Cards​​​​​​​

David Fincher ve Francis Underwood’un hikayesini anlatan House of Cards Netfilix dizilerinden biridir. Bu dizide Kongre üyeleri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en yüksek mevkilere yükseltilir. Kevin Spacey ve Robin Wright’ın oynadığı bir dizide Kevin Spacey’yi altıncı ve son sezonda görülmemiştir. Çünkü taciz iddiaları nedeniyle diziden çıkarılmıştır. Dizide 6 sezon var. Bölüm ortalama 50 dakikadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu