Ekonomi

Altın Fiyatları Ve Kripto Paralarda Geçen Hafta Neler Yaşandı?

Ons Altın fiyatları oldukça dalgalı bir haftayı geride bıraktı. Gram altın yükselişe devam ederek altın yatırımcısını sevindirdi. Kripto paralar ise altının aksine sert bir düşüş yasadığı haftayı geride bıraktı.

Kripto paralardaki düşüşün en önemli sebebi ise ABD Başkanı Joe Biden’in ekonomi planları arasında ilk aşamada yer alan 1 trilyon dolarlık altyapı paketini onaylaması oldu. Altın fiyatları ve kripto paralarda geçen hafta neler yaşandı? Sorusu oldukça merak edilen sorular arasında yer alıyor.

Altın Fiyatları Ve Kripto Paralarda Geçen Hafta Neler Yaşandı?
Altın Fiyatları Ve Kripto Paralarda Geçen Hafta Neler Yaşandı?

Ons Altın Fiyatlarında Neler Yaşandı?

Ons altın fiyatları geçen hafta oldukça hareketliydi. Pazartesi günü 1.856 dolar ile 1.870 dolar arasında gidip gelen ons altın, günün sonunda 1.863 doları görerek günü tamamlamış oldu.

Salı Günü Ons Altında Neler Yaşandı?

Sürekli olarak yükseliş göstermeyen ons altın salı günü inanılmaz bir düşüş ile 1.849 dolar ile haftanın gün içi en yüksek rakamı olan 1.877 dolar arasında gidip geldikten sonra 1.850 dolar seviyesinde günü kapatıyor.

Haftanın En Yüksek Kapanışı

Ons altın hafta boyunca yükselip alçaldı. Bazen en düşük seviyeyi görürken bazen ise olabildiğince yüksek seviyelere ulaştı ancak en yüksek seviyeyi çarşamba günü ile kapattı. Gün içerisinde 1.849 dolar ile 1.868 dolar arasında dalgalanmalar gösteren ons altın günün sonunda 1.868 dolar ile kapanış yaptı.

Altın Fiyatlarında Perşembe Günü

Ons altın fiyatları perşembe günü itibarı ile düşüş yaşandı. Gün içerisinde 1855 dolar ile 1870 dolar arasında gidip gelen altın fiyatı günün sonunda 1.860 dolar seviyesini almış oldu.

Haftanın En Düşük Kapanışı Cuma Günü

Ons altın fiyatı hafta boyunca kâh yükseldi kâh alçaldı. Ancak cuma günü en düşük rakamları gördü. 1843 dolara kadar inen ons altın gün içinde en yüksek rakamı 1865 dolar iken günün sonunda 1.847 dolar ile günü kapattı. Böylelikle ons altın pazartesi gününden cuma gününe kadar % 0.85 oranında bir düşüş gösterdi.

Gram Altında Fiyatlar

Gram altın fiyatları her hafta dalgalanmalar gösteriyor. Geçen haftada 480 – 490 TL arasında dalgalanmalar yaşandı. Haftanın en yüksek seviyesindeki rakama 490 TL ile çarşamba günü ulaştı. En düşük seviyesine ise 480 TL ile salı günü inmiş oldu. Gram altın fiyatı 485 TL bandında Başladığı Haftayı 486 TL ile kapatmış oldu. Arada çok büyük rakamlar oynamasa da hafta içerisinde birçok kez dalgalanmalar meydana geldi.

Altının Fiyatı Neye Göre Yükselir? > https://www.pusholder.com/altinin-fiyati-neye-gore-yukselir/

Kripto Paralarda Neler Yaşandı?

Geçen hafta kripto paralar da büyük düşüşler meydana geldi. Kripto paralar içinde en yüksek hacime sahip olan Bitcoin son bir hafta içinde % 9′ un üzerinde değer kaybederek 45 bin 200 dolar seviyesine kadar düşüş gösterdi. Bitcoin’de son 24 saat içerisinde yaşanan kayıp rakamlar ile ifade edildiğinde 0.2 seviyesinde.

Geleceği Olan ve Kazandıracak Coinler > https://www.pusholder.com/gelecegi-olan-ve-kazandiracak-coinler/

Ethereum Kripto Parada Neler Yaşandı?

Bitcoin’ den hemen sonra gelen kripto paralardan olan ethereum da geçen hafta değer kaybeden paralar arasında yerini aldı. Ethereum son 7 günde % 15 oranında değer kaybetti. Son 24 saat içinde de % 1′ in üzerinde değer kazanmaya başlayan kripto paranın en güncel fiyatı 3 bin 297 dolar seviyesindedir.

Cardano’ da Durum Nedir?

Her parada olduğu gibi cardanoda da dalgalanmalar mevcut. Cardano geride kalan hafta içerisinde % 11′ in üzerinde değer kaybetmiş olsa da son 24 saatte % 5′ e yakın oranda değer kazanarak kayıplarının bir kısmını telafi etti. Cardano’ nun fiyatı 2.5 dolar seviyesindedir.

Altın Fiyatları Ve Kripto Paralarda Geçen Hafta Neler Yaşandı?
Altın Fiyatları Ve Kripto Paralarda Geçen Hafta Neler Yaşandı?

Kripto Paralar Ve Değerleri

Piyasa da onlarca kripto para mevcut. Kripto para yatırımcıları da oldukça fazla bu paralar hafta boyunca düşüş ya da yükseliş gösterebiliyor. Dalgalanmalar meydana gelse de genel olarak kâr yapılıyor. Bu paraların neler olduğunu şöyle sıralayabiliriz;

kripto paralar içerisinde en çok bilineni Bitcoin’dir. En yüksek gelir sağlayan da budur. Ancak her para biriminde olduğu gibi bitcoin’de de dalgalanmalar mevcuttur. Geride kalan haftada yükselişini korudu. Bitcoin’ de son bir haftada % 2.8 artış ile 46 bin dolar seviyesine ulaştı.

Bitcoin’in ardından gelen Ethereum da geçen hafta oldukça dalgalanmalar yaşandı. 3 bin doların üzerine çıkan ethereum hafta başında bulunduğu seviyenin en üstünü görmüş oldu. Son bir hafta içerisinde yaşamış olduğu değişim rakamlar ile ifade edildiğinde yüzde 0.4 oranında gözüküyor.

Kripto paralar yükselişe devam ediyor. Geride kalan haftada en fazla yükseliş gösteren paralardan bir tanesi de Cardano oldu. Cardano son 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde yüzde 2.1 oranında düşüş yaşamış olsa da son hafta içerisinde ki artışı yüzde 44 seviyesindedir. Bu seviye ile oldukça yüksek bir seviyeye yükselmiş oldu.

Biance Coin de kripto paralardan bir tanesidir. Oldukça değerli olan kripto paralar değer kaybetmiyor aksine sürekli olarak yükseliş gösteriyorlar. Geçen haftaki değerine bakıldığında Binance Coin’ in yüzde 14 gibi büyük bir oranda yükseliş yaşadığı görülüyor. Biance coinler ara sıra düşüş gösterseler de genel hatlarıyla yükselişte. Binance Coin’ in güncel fiyatı 403 Dolar gibi büyük bir rakamdır.

Ripple geçen hafta kripto paralarda artış yaşayan bir diğer para ise Rippe’ dir. Rippe son yedi gün içerisinde yüzde 62 seviyesine yükseldi. Rippe diğer kripto paraların aksine son 24 saat içerisinde yüzde 16 oranında yükselerek 1.31 dolara ulaşmış oldu.

Kripto paralarda geçen hafta durumlar böyleydi. Sürekli olarak dalgalanmalar meydana gelse de genel olarak yükseliş gösteriyor bütün kripto paralar. Kripto paralar yatırımcılarını oldukça sevindiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu