Bilgi KutusuEkonomi

Geleceği Olan Coinler ve Kazandıracak Coinler

Gün geçtikçe gelişen ve hacmi artan kripto para piyasasındaki insanların sayısı da bu gelişimle doğrultulu olarak artıyor. Bunu altın veya dolar gibi bir döviz kuru olarak gören çoğu insan buradan para kazanmayı kafaya koymuş durumda. Haliyle insanlar satın aldıkları kripto paraların ellerinde kalmasından korkuyor, en ufak bir şüphe durumunda hemen hepsini satma düşüncesine kapılıyorlar. Eğer bu insanlardan biriyseniz bazı geleceği olan coinler söz konusu olduğunda bu şüpheye düşmek zorunda değilsiniz. Sizi bu kripto paraları öğrendiğinizde kendinizi büyük bir dertten kurtarmış olacaksınız.

Geleceği Olan Coinler
Geleceği Olan Coinler

Gelecek Vadeden Kripto Paralar Hangileridir?

Kripto para piyasasına giriş yapan herkesin en büyük korkusu olan ellerindeki bütün parayı kaybetme korkusu, insanların seçimlerini etkiliyor. Ancak geleceği olan kripto paralardan herhangi birine sahipseniz bu durumdan korkmanıza gerek yok.

Bu kripto paralar şu şekilde listelenebilir:

 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Ripple
 • NEO
 • Ethereum
 • Dash
 • Neo
 • IOTA
 • Monero
 • NEM
 • Shiba Inu

Ve bunlara son eklenen coin ise Shiba Inu coini oldu. Bir andaki yükselişle binlerce kişiye milyon liralar kazandıran Shiba Inu, geleceği olan kripto paralar arasında yer alıyor.

Eğer yukarıda listelenmiş olan kripto para birimlerinden herhangi birine sahipseniz ve bu paraların geleceğinden şüphe duyuyorsanız, artık rahatlayabilirsiniz. Listelenen bu kripto para birimleri önümüzdeki birkaç yıl içerisinde yükselmesi beklenen, revaçta olan kripto paralardır. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Herkesin Ağzında Olan Bitcoin

En umut verici para birimlerinden biri olarak sayılan Bitcoin geleceğin kripto para birimlerinden olarak kabul edilir. Üç yıllık büyük çıkışın sonucunda yükselişine devam eden Bitcoin kripto para piyasasında birinciliğini korumaya devam ediyor. Bitcoin, uzun vadeli olarak yatırım yapmak isteyen insanların yüzünü güldürmeyi başaran bir kripto paradır.

Bu İçerik Hiçbir Şekilde Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Risk Almak İstemiyorsanız Litecoin

Diper kripto para birimlerinden daha ucuz olan Litecoin, Pazar potansiyelini tam olarak yansıtamaması ile bilinir. Litecoin’in fiyatı diğer kripto paralardan daha düşük olduğu için risk almak istemeyen ancak kripto para piyasasında bulunmak isteyenler için birebirdir. Ayrıca bu kripto para biriminin uzun vadede yatırımcısının yüzünü güldüreceğini söylemekte de yarar var.

Hızlı Yükselişlerde Olan Ripple

Hızlı yükseliş göstermesi ile ön plana çıkan Ripple, piyasayı domine eden diğer kripto para birimlerinden biridir. Gelecek vaat eden bir kripto para biçimi olarak nitelendirilen Ripple’ın yatırımcılarına uzun vadede iyi gelirler getireceği aşikâr.

Hangi Dövize Yatırım Yapılmalı? > https://www.pusholder.com/hangi-dovize-yatirim-yapilmalidir/

Çin Menşeili Kripto Para Birimi NEO

Ethereum’a eşit olarak gösterilen NEO, Çin’in en önemli kripto para türlerinden biri olarak piyasada yer alıyor. Şu anda düşük bir maliyet üzerinden alınabilecek olan NEO’nun ilerleyen zamanlarda yükselişe geçmesi ve yatırımcısı için kısa vadede de karlı olması kaçınılmaz gibi gözüküyor. NEO, Risk almaktan çok hoşlanmayan ancak bu piyasada yer almak isteyen insanların mutlaka göz atması gereken bir kripto paradır.

Rusya Devlet Destekli Ethereum

Gücünü dapp uygulama işleme platformu üzerinden alan Ethereum, geçtiğimiz yıllarda Rusya’nın devlet desteğini almayı başaran bir kripto para birimi oldu. 2021 için tahminleri son derece iyimser olan Ethereum, yatırımcısına bu kısa dönemde bile ciddi miktarlarda gelirler getirecek gibi gözüküyor. Bu sebepten ötürü 2021 yılında kripto para piyasasına girmek isteyen insanlar için güzel bir seçenek olarak listelerde yer alıyor.

Eski İsmi Darkcoin Olan Dash

2017 yılına damga vuran kripto paralar arasında yer alan kripto paralardan biri olan Dash, ilk üçte yer almıştır. Kendine amaç olarak kullanıcı bilgilerini korumak ve anonim olmak gibi hedefler seçmiş olan bu kripto para birimi 2014 yılında ortaya çıkmıştır. Kuruluşu itibari ile mafyavari bir havaya sahip olan Dash’ın yaşadığı büyük dalgalanmalar, kripto para uzmanları tarafından çıkış şekline bağlanıyor.

Dash’in ismi ilk çıktığında Darkcoin olsa da daha sonra adı Digital Cash kelimelerinin birleşiminden oluşan Dash olarak değiştirilmesi kararı alınmıştır. Dash bu hikayesinin yanı sıra aynı zamanda merkezinde gizliliği barındıran ilk kripto para birimi olarak tarihe geçmiş durumdadır. Gizliliği ilke edinen Dash’i ortaya çıkaranın kim olduğu henüz bilinmemekle beraber bu soru sorulduğunda insanların aklına genel olarak Evran Duffield’ın ismi geliyor. Birçok kripto para uzmanı ve araştırmacısı tarafından Dash’in kurucusu olarak Evran Duffield kabul görüyor.

Dijital Sertifikalar Kullanan NEO

Dijital varlıklar, dijital kimlik ve akıllı kontratların birleşiminden oluşan bir platform olan NEO, kendi platformunda oluşturulan dijital sertifikalar ile doğrulanıyor. Bu sertifika doğrulama işlemi sayesinde, tüm NEO varlıkları yasal olarak güvence altına alıyor ve kripto paralarınızı kaybetmeniz mümkün olmuyor. NEO platformu üzerinden kendi varlıklarınızı başka bir kullanıcıya, herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan paylaşabilmeniz mümkündür.

Geleceği Olan Coinler
Geleceği Olan Coinler

Nesnelerin İnternetini Kullanan IOTA

IOTA 2014 yılında 3 ortak tarafından Almanya’da nesnelerin interneti propagandasıyla kurulmuş olan bir kripto para birimi olmakla beraber Almanya menşeili IOTA vakfının bünyesinde yer alır. Bir altcoin olan IOTA hız, güvenlik ve ücretsiz işlem gibi özellikleriyle diğer kripto paralardan ayrılıyor.

Eski İsmi Bitmonero Olan Monero

Takas edilebilirlik ve merkeze sahip olmayan bir yapıya odaklanan açık kaynaklı bir kripto para olan Monero, Nisan 2014 tarihinde oluşturulmuştur. Monero herkesin işlem yayını ve gönderimi gerçekleştirebildiği bir kripto para birimi olsa da bu işlemlerin hiçbir dış gözlemci kaynak tarafından görüntülenemez. Bu işlem gerçekleştirilirken kaynak, miktar yahut hedef bakımından gözlemin kolaylıkla yapılamadığı perdelenmiş bir halka açık işlem kütüğü kullanılır.

Yeni Ekonomi Hareketi Anlamına Gelen NEM

Kendisine amaç olarak NEM coin kullanan herkesin eşit hakka sahip olmasını cümlesini belirleyen NEM, bir merkeze sahip değildir ve kendi içerisinde özerk bir sisteme sahiptir. NEM, ismini The Economy Movement (Yeni Ekonomi Hareketi) kelimelerinin baş harflerinden alıyor ve kullanıcılara çözümler sağlamak üzere blockchain ve kriptografi kullanıyor. Ayrıca bu kripto para birimini kendi içerisinde canlı bir varlık veya ekosistem olarak tanımlayan kripto para uzmanları da bulunuyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Merhabalar, yazınıza “Yatırım tavsiyesi değildir” ifadesini eklemeniz gerekiyor. Yoksa yasal sıkıntılar yaşayabilirsiniz. İyi günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu