Moda

Aynı Kısa Ceketle 5 Farklı Kombin

Özellikle kadınlar kıyafetleri ile ortamda gözde olmayı severler. Bu nedenle hep bir kıyafet ve aksesuar alış verişi içerisinde yer alırlar. Özellikle de internet üzeri kıyafet satışı yapan firmaların takipçi ve üyeleri çoğunlukla kadınlardan oluşur. Kıyafet seçimi aslında zor bir süreci kapsar.

Kişi kendine yakışacak kıyafeti seçmeli, tenine uygun renklerden üretilen kıyafetleri seçmeli, kıyafetin ürün hammaddesine dikkat etmelidir. Ayrıca kıyafet alırken bütçeye de dikkat etmek gerekir. Her moda olan ya da her kıyafet her kadına uygun değildir. Kadın öncelikle kendini tanımalı ve mevsimlik gardırobunu ona göre hazırlamalıdır. Gardıroplarda yer alacak kıyafetlerin diğer kıyafetlerle uyumlu ve uzun kullanımlara uygun olmasına kadın dikkat etmelidir.

Tüketim çağının çılgınlığı içerisinde tasarrufu elden bırakmamak gerekir. Bu nedenle özellikle giyim ve kuşamda satın alınan giysilerin diğer kıyafetlerle kombinlenerek şıklık ve zarafeti yansıtması için bazı detaylara vurgu yapmak gerekir. Mesela aynı ceketle 5 farklı kombin nasıl yapılır bir inceleyelim.

Aynı Kısa Ceketle 5 Farklı Kombin
Aynı Kısa Ceketle 5 Farklı Kombin

Uzun Etek İle Kombin

Elde bulunan aynı kısa ceketle 5 farklı kombin için yine her gardıropta bulunan bir a kesim, maksi, midi, asimetrik kesim uzun etek yeterli olacaktır. Yalnız etek ve ceketin renk uyumu bir birine uyumlu olması gerekir. Kısa ceket ve uzun etek bacak boyunu uzatmak için de ideal bir yöntem. Kombin aşamasında uzun etek özellikle siyah renkte ise kısa ceketin renginin ne olduğu önemli olmayacaktır.

Pantolon İle Kombin

Kısa ceket ister spor ister klasik olsun tüm pantolon modelleri ile harika bir kombinin ideal parçasına dönüşecektir.. Pantolonun dar yada geniş kesimli olması sorun teşkil etmeyecektir. Kot, kumaş, keten ve diğer kumaş çeşitleri ile kısa ceket ürününüzü bütünleştirebilmek için biraz hayal gücünü devreye sokmak yeterli olacaktır.

Her Mevsimin Elbiseleri İle Kombin

Kısa ceketler her ortamda rahatlıkla kullanılabilecek özelliğe sahip olup bazı ceketler sade olurken bazı ceketler cep, düğme, zincir detaylı olabilir. Yaka modelleri de farklı olabilecek ceketlerde dikkat edilecek ince ayrıntı elbisenin şekli ile alakalıdır. Yakalı bir kısa ceket ile yakalı bir elbise tercih edilmemelidir. Ayrıca ince askılı bir elbise kısa ceketle farklı bir mevsime uygun hale dönüştürülebilir. Kısa ceket ile tamamlanan elbiselerin havası daha farklı yansıyacaktır.

Sportif Giysiler İle Kombin

Kısa ceketler özellikle mevsimsel geçişlerde kurtarıcı giysi olarak yanımızda taşınabilecek bir kıyafettir. Spor ile uğraşan veya sportif giyim tarzını benimseyenler için rahatlıkla kombinlenebilir. Şık ve spor görünmek için bu ceketleri kullanmak mümkün. Eşofman, spor ayakkabı üzerine bir kısa ceket deneyerek kombininize farklılık katabilirsiniz.

Kısa Etek ve Şortlar İle Kombin

Özellikle gençlerin severek giydiği ve bacaklarının güzelliğinin farkında olan kadınların tercih ettiği kısa etek ve şortlar ile kısa ceketleri kombinlemek mümkün. İster içe basic bir tşhirt ister gömlek ya da büstiyer giyinin çok şık kombinler yaratabilmek mümkün. Pilili etekler, ekose etekler, düz dar etekler kısa ceket kombin altında çok şık duracaktır.

Günlük Kıyafetler ile Kombin

Bir kısa ceketin ne kadar çok kıyafetle kombinleneceğini hayal gücünüzü kullanarak yapabilirsiniz. Günlük veya iş kıyafeti olarak bilinen sade ve sıradan kıyafetlere bir renk yada farklılık katmak için kısa ceket ile bütünleştirebilirsiniz.

Özel Davet Kombini

Özel davetlere katılmak ayrı bir özen gerektirmektedir. Saç makyaj kıyafet ve aksesuar seçimi hep zorlayıcı olmuştur. Özel davet kıyafetlerinde abiye şıklığını kısa ceketle tamamlamak mümkün. Rüküş olmamak adına abiye seçiminiz klasik ise klasik bir kısa ceket spor ise spor bir kısa ceket ile kombinlemeyi dikkate almak gerekir.

Renk Uyumu

Elinizde kısa bir ceketiniz var ve ceket hangi mevsime uygun biliyorsunuz. Bu ceketle zarif, şık ve göz alıcı kombin yapmak saniyeler içerisinde mümkün. Etek, pantolon, şort, elbise alternatiflerinden birini seçmek ve sonrasında en hasasas ayrıntı bu seçimlerinizde renk uyumu ve geçişlerine dikkat etmek gerekecektir.

Aynı Kısa Ceketle 5 Farklı Kombin
Aynı Kısa Ceketle 5 Farklı Kombin

Bütünlük Sağlayacak Kombin

Ana materyaliniz olan kısa ceket ile kombininizi bütünleştirmek için şapka, ayakkabı, çanta, gözlük ve takı gibi bir ya da bir kaç aksesuar ayrıntısı ile bütünleştirdiğiniz takdirde kombininiz ile her ortama katılabilirsiniz.

Tesettür Kombin

Kısa ceket ile tesettür kombin yapmak da mümkün. Başörtüsü ile uyumlu içe giyilecek uzun geniş elbiseler ve etekler kısa ceketin tamamlayıcısı olacaktır. Kısa ceketinizle daha farklı tesettür kombinler de yapmak mümkün. Eşsiz bir kombin için sadece hayal etmek yeterli gelecektir.

Kısa Ceketle Kombin Yapılacak İse

Kısa ceket ile kombin yapılacak ise;

  • Renklerin bir biri ile uyumuna dikkat etmek gerekir
  • Renk geçişlerinin soğuk renkler ve sıcak renkler ile tezatlık yaratmamalı
  • Kullanılacak kumaş cinslerinin geçişlerine dikkat etmek gerekir
  • Ters köşe bir kombin için moda kurallarını bilmek gerekir.
  • Aksesuarları abartısız ve yerine uygun kullanmalı
Oversize Parçaları Nasıl Kombinlenir > https://www.pusholder.com/oversized-parcalar-nasil-kombinlenir/

Bu ayrıntılar dikkate alınarak kısa bir ceketi çok farklı şekilde kombinleyerek farklı tasarımlara imza atabilirsiniz. Bir kıyafete ihtiyaç duyulacağı zaman onun gardırobunuzdaki diğer kıyafetler ile kullanılabilecek olması detayına dikkat edildiği takdirde giyime ayrılan bütçenizi daha istikrarlı kullanmış olursunuz. Ayrıca bu şekilde uygun fiyatla pek çok kombin yaparak günlük yada özel yaşamınızda her ortama uygun giyinebilirsiniz.

Bütçenizden tasarruf etmenin püf noktalarını kısa bir ceketin farklı ürünler ile kombinlenmesi üzerinden yaptık. Bu alanda daha bilinçli bir tüketiciye dönüşmenin faydalarına değinilen yazı pek çok kişiye kombin yaparken ilham olacaktır. Her yaşa ve her bedene uygun bir kısa ceket kombini yapmak mümkün olmaktadır. Yeter ki bu konuda hayallerinizi devreye sokmayı başarın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu