Bilgi Kutusu

El Falı Nasıl Bakılır? Teknikleri ve İpuçları

Fallar, her kültürde kendisine yer edinmiş ve önemli hale gelmiştir. El falı ise kökeni en eski olan inanışlardan biridir. Bu falın tam olarak ne zaman ortaya çıktığı bilinmiyor. Ancak Hindistan ve Çin üzerinden dünyaya yayıldığı tahmin ediliyor. “El falı nasıl bakılır?” diye merak eden okurlarımız için bu yazımızda detayları paylaştık.

Astrolojiyle birlikte ortaya çıktığı bilinen el falında, el içinde yer alan çizgiler ve aralarındaki mesafelere göre değerlendirmeler yapılır. Fal bakabilmek için sol elin avuç içi kullanılmaktadır. Elbette diğer fallarda olduğu gibi el falında da verilen bilgiler, tahminlere dayanır. Kesin sonuçlara varmak oldukça zordur.

El Falı Nasıl Bakılır?

Fal bakarken elin çizgileri, şekli, parmakların uzunluğu ve diğer özellikleri okunur. Böylece kişinin karakteri, sağlık durumu, aşk hayatı ve gelecekte yaşayacağı olaylar hakkında tahminlerde bulunulur. Elin çizgilerinin ve şekillerinin her insan için farklı olduğu ve bu nedenle yorumlamalarının da kişisel olduğu unutulmamalıdır. 

El Falı Teknikleri

“El falı nasıl bakılır?”, pek çok kişi tarafından merak edilen bir sorudur. Bu fala bakabilmek için özel teknikleri bilmek gerekiyor. El falı tekniklerini aşağıda detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

  • İlk olarak yüzük ve işaret parmağı arasındaki uzunluğa dikkat edilir. Yüzük parmağı uzun olan kişilerin manevi yönlerinin daha yoğun olduğuna inanılır. İşaret parmağı uzun olanlarınsa maddi değerler konusunda daha hassas olduğu söylenir.
  • Avuç içinde yer alan çizgilerin ise hayatınızla ilgili ipuçları verdiğini bilmelisiniz. Baş parmak altından başlayan bu çizgi, kavisli bir biçimde avuç dışına kadar uzanır. 
  • Hayat çizgisinin hemen yanında veya içinden başlayarak uzanan bir diğer çizgi, akıl çizgisi olarak adlandırılır. Bu çizginin derinliği başarılarınız hakkında ipuçları verir. Kişinin yaratıcılık seviyesi de yine bu bölüm aracılığıyla detaylı olarak değerlendirilir.
  • Avucunuzun sağ tarafından başlayan ve işaret parmağına kadar uzanan çizgi, kalple ilgili durumları ifade eder. Bir diğer anlamıyla sosyal ilişkileri ve aşk hayatını temsil ettiği söylenebilir.

Her bir çizginin kendine özgü anlamları bulunur. El falına bakan kişinin değerlendirmeleri ve önceki tecrübeleri de falın içeriğini belirleyen durumlar arasında yer alır. El falı okuyucuları, genellikle insanların duygusal durumlarına, davranışlarına ve kişiliklerine dayanarak yorumlar yapar. Bu yorumların gerçeklerden bağımsız olduğunu da unutmamalısınız.

El Falı ile İlgili Enteresan Bilgiler

El falında genel bilgilerin dışında bazı ilginç bilgiler de bulunur. Yaşam, kalp ve akıl çizgisinin dışında bazı insanlarda kader çizgisinin olduğu bilinir. 3 ana hatta ayrılan çizgiler, kendi içinde toplamda 12 çizgi barındırabilir. El içinde yer alan çizgiler, zamanla yaşlanmaya bağlı olarak değişiklik gösterdiği için bu fal, daha çok geçmiş yaşantı hakkında bilgileri içerir.

El Falı Teknikleri

“El falı nasıl bakılır?” yazımız içerisinde parmak uzunluklarının öneminden de mutlaka bahsetmeliyiz. Uzun parmaklı olan insanların daha mükemmeliyetçi olduğu, parmakları kısa olanlarınsa daha dürtüsel davrandıkları söylenir. Parmak uzunluklarıyla birlikte ellerin büyüklüğü de fal aşamasında değerlendirilen durumlar arasındadır. Eli büyük olan kişilerin daha çok düşünerek zaman harcadıkları, küçük elli insanlarınsa aktif bir yaşam sürdükleri biliniyor.

Hayatınızla ilgili önemli kararlar almak istiyorsanız, bu konuda fallara öncelik vermenin yanlış olacağını bilmelisiniz. Bu falları eğlence amaçlı olarak değerlendirmeniz daha uygun olacaktır. Önemli durumlarda daha güvenilir kaynaklara yönelmek ise oldukça fayda sağlayacaktır. “El falı nasıl bakılır?” ve el falı hakkındaki diğer bilgilere pusholder.com sitemiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

El Falı Sırasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

El falı bakarken, ellerin büyüklüğü, parmakların uzunluğu dikkate alınmalıdır. Yaşam, kalp ve akıl çizgilerinin derinlikleri ve uzunlukları da falına bakılan kişinin hayatı hakkında ipuçları verecektir.

El Falı Sonuçlarına Ne Kadar Güvenilmelidir?

El falı, diğer fallar gibi kesin yargılara ulaşmak için kullanılmamalıdır. Fallar sadece bakan kişinin hissettiklerini yorumlamasıyla ilgilidir. Fal bakmak ve baktırmak daha çok eğlence amaçlı olmalıdır. Fallara gereğinden fazla anlam yüklemek yanlış hareket edilmesine sebep olabilir.

Elimizdeki Hayat Çizgisi Nerede?

El falında hayat çizgisi, başparmağın yanından başlar. Yay şeklinde bileğe kadar uzanır. Bu çizginin uzun ya da kısa olmasının ömür süresini gösterdiğine inanılır. Genel olarak hayatınızda yaşanan büyük değişimleri bu çizgi ifade eder.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu