Bilgi Kutusu

En Çok Tercih Edilen Bitcoin Siteleri

En çok tercih edilen bitcoin siteleri Son zamanlarda en popüler yatırım araçlarından biri haline gelen Bitcoin (BTC), gerçek borsalar aracılığıyla alınıp satılmalıdır. Ne yazık ki bu yeni bir sektör olduğu için ülkelerin ciddi yasal düzenlemeler yapmaması, bunun kötü niyetli kişiler tarafından “dolandırıcılık” için yeni bir fırsat haline gelmesine katkıda bulunmuştur.

En Çok Tercih Edilen Bitcoin Siteleri
En Çok Tercih Edilen Bitcoin Siteleri

En Çok Tercih Edilen Bitcoin Sitelerinden Bir Olan Binance

CZ tarafından 2017 yılında kurulan Binance, 2021 yılı itibariyle 24 saatlik işlem hacmi 37 milyar dolar olan bir sitedir. Site, terimler açısından oldukça aktif bir hizmet sunduğu için dünyanın en büyük kripto para borsası olarak öne çıkıyor.

Güvenlik ve kullanıcı deneyimi Günlük 28 milyon ziyaretçisi olan Binance, yüzlerce kripto para birimi ve 876 farklı para birimiyle işlem yapma olanağı sunuyor. Hızlı işlemler ve hızlı para yatırma ve çekme hizmetleri de sunan Binance’in milyonlarca kullanıcısı var. Türkiye’nin ve dünyanın en güvenilir kripto para borsası olarak piyasanın amiral gemisi konumundadır.

En Çok Tercih Edilen Bitcoin Siteleri Arasında Yer Alan Gate.io

Gate.io, şu anda 1200’ün üzerinde kripto para birimi olan hemen hemen tüm kripto para borsaları arasında en geniş kripto para birimi seçimini desteklemesiyle bilinir. Bu forum, kripto para yatırımcılarına dijital para birimleri ticareti için bir platform sağlamanın yanı sıra, kullanıcılarına kripto para piyasası hakkında özel bilgiler de sağlar; Dört ana kripto para birimi Bitcoin, Ethereum, USDT ve QTUM ile birlikte çok çeşitli altcoinleri görüntülemenizi sağlar.

En Çok Tercih Edilen Bitcoin Sitelerinden biri DyorEX

Türkiye’nin Büyüyen Kripto Borsası DyorEX, binlerce kullanıcısıyla Türkiye’nin lider kripto para borsası olmayı başarmış, İstanbul merkezli bir borsadır. DyorEX’in entegre olduğu dört bankadan herhangi birinden Türk lirası yatırma ve çekme imkânı sunar. DyorEX’te hem USDT çiftleri hem de Türk Lirası çiftleri bulunmaktadır.

Bunların dışında kripto para borsası DyorEX, diğer borsalardan farklı olarak yatırımcılarına daha iyi hizmet verebilmek için yatırımcılarına eğitim ve başarı açısından benzersiz avantajlar sunuyor. DyorEX Academy platformu ile kripto para dünyasında ihtiyacınız olan kripto para eğitim içeriklerine ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz bir yapı oluşturmuştur.

En Çok Tercih Edilen Bitcoin Siteleri: Coinbase Pro

ABD merkezli ve San Francisco, California dışında faaliyet gösteren Coinbase Pro, sektördeki en güvenilir isimlerden biridir. Günlük 5 milyona yakın ziyaretçisi ve 2 milyar doları aşan 24 saatlik işlem hacmi ile en güvenilir Bitcoin sitesi, düşük ücretlerle en iyi kripto borsaları arasında dikkat çeken bir isim olan Coinbase Pro, kredi kartı ile Bitcoin satın alma, kullanışlı bir ara yüz, Türkçe destek, hızlı işlemler ve kolay kullanım özellikleri gibi kullanıcılar için en çok ihtiyaç duyulan özelliklere sahip olan Coinbase Pro’nun bir dezavantajı dışında hiçbir dezavantajı olmadığını söyleyebiliriz.

En Çok Tercih Edilen Bitcoin Siteleri: Bitfinex

Hong Kong’da kurulan Bitfinex, başlangıcından bu yana kullanıcı güvenliğine büyük önem vererek son zamanların en güvenilir Bitcoin sitelerinden biri oldu ve diğer birçok borsadan daha fazla avantajıdır. Ifinex INC’nin lisanslı bir kripto para borsası olan Tether’in (USDT) çalışması da güven oluşturan faktörlerden biridir. Basit ve kullanışlı bir arayüz ile Bitfinex, çoğu para birimi için kolay çift ticareti sunar. Marjin ticareti, gelişmiş satınalma siparişi işlevi, kredi kartı ile Bitcoin satın alabilme gibi birçok avantaj sunan Bitfinex’in kripto para birimleri için uzun onay süresi ve en iyi API bağlantısı dışında önemli bir dezavantajı olmadığını söyleyebiliriz.

İlk kripto borsalarından biri olan Bitstamp, en güvenilir borsalar arasında yer alıyor. Sloven ancak AB lisanslı Bitcoin sitesi, başlangıcından bu yana kullanıcı deneyimine öncelik veren ve 167 jeton ve 318 işlem çifti sunan bir borsadır. Belirli kripto para birimlerine odaklanan Bitstamp, kullanımı kolay arayüzü ile dikkat çeken bir isim. Basit kimlik doğrulama süreçleri sunan Bitstamp, kredi kartı ile Bitcoin satın alabiliyor, kullanıcı deneyimine göre sezgisel grafikler, hızlı para yatırma, yüksek şifreli veri ve 7/24 desteğe rağmen çok çalışıyor.

En Çok Tercih Edilen Bitcoin Siteleri
En Çok Tercih Edilen Bitcoin Siteleri

En Çok Tercih Edilen Bitcoin Siteleri: Kraken

Coinmarketcap’a göre dünyanın dördüncü büyük kripto borsası olan American Kraken, ABD’nin 8 eyaletinde 176 ülkeye hizmet veriyor. 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren Bitcoin sitesi, işlem hacmi açısından diğer borsalara göre çok daha yüksek hacme sahip bir isimdir. Kraken, 9 jeton için 226 ticaret çifti sunan bir kripto para borsasıdır. Güvenlik ve kullanıcı deneyimi açısından en güvenilir ve çok iyi BTC siteleri arasında yer alan Kraken, aşinalık gerektirmesine rağmen hızlı ticaretin bir ayrıcalığı olan İngilizce dil desteği gerektirmesine rağmen uzun ömürlüdür.

En Çok Tercih Edilen Bitcoin Siteleri: KuCoin

Hızlı ve güvenilir işlemler için en güvenilir Bitcoin sitelerinden biri haline gelen KuCoin, 100’den fazla ülkeye hizmet veren gelişmiş bir kripto para borsasıdır. 2017 yılından bu yana faaliyet gösteren platform, kullanıcılara sağladığı güven ve kullanımı kolay işlevsellik sayesinde en popüler kripto para borsalarından biri haline geldi.

En Çok Tercih Edilen Bitcoin Siteleri: Paribu

Diğer kripto borsalarına göre daha iyi bir kullanıcı deneyimi ile Türkiye’nin en güvenilir Bitcoin sitelerinden biri olan Paribu, 2017 yılından beri hizmet vermektedir. 22 para birimi ve 22 işlem çifti sunan kripto para borsasının günlük 200 milyon işlem hacmi bulunuyor. 7/24 para yatırma, kolay kullanım ara yüzü, Türkçe desteği ve masaüstü kullanım kolaylığı gibi avantajlara sahip olan Paribu, uzun süreli bakıma sahiptir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu