Sinema

En İyi Uzaylı Filmleri

Uzaylı filmleri, içerik konusunda oldukça fazla ilgi çeken film türleri arasında yer alırlar. Uzaylı filmleri, birçok izleyicinin oldukça beğenerek izlediği ve takip ettiği film seçenekleri arasında yer alırlar. Oldukça sürükleyici ve ilgi çekici olan bu filmler, gişe rekorları kırmışlardır. En iyi uzaylı filmleri içerisinden hangisini izlerseniz izleyin harika bir dünyaya gideceksiniz. Uzaylı filmleri, diğer film türlerinden daha farklı bir özelliğe sahiptir. Hayal gücü sınırlarınızı geliştiren bu filmler, aynı zamanda sürükleyici bir etkiye sahiptir.

İzleyiciyi kendine hayran bırakmayı başaran uzaylı filmlerinin sayıları oldukça fazladır. İzleyebileceğiniz birçok uzaylı filmi bulunmaktadır. Ancak bu filmler içerisinden dönemlerine damga vurmuş ve hala etkisini devam ettiren yapıtlar vardır. Uzaylı filmlerinde insan hayal gücünü temel alan bir konu bütünlüğü vardır. Bu bütünlük sayesinde izleyiciler, uzaylıların varlığına kendilerini inandırmaktadırlar. Bu anlamda uzaylı filmleri, diğer film türlerinden oldukça farklı bir yere sahiptir.

En İyi Uzaylı Filmleri
En İyi Uzaylı Filmleri

2001: Uzay Destanı

Uzay filmleri denildiğinde akla gelen en popüler filmlerden biri olan 2001: Uzay Destanı oldukça fazla popüler bir film olmayı başarmıştır. Kubrick, tarafından çekilen bu film beyaz perde de oldukça fazla rağbet görmeyi başarmıştır. 1968 yılında izleyici karşısına çıkan bu muhteşem yapıt hala büyük bir ilgiyle izlenmektedir. Uzay filmleri arasında adından sıkça bahsedilen bir film olmayı başaran bu yapıt, dönemine damga vurmayı başarmıştır.

Alien: Covenant

İzleyebileceğiniz uzay filmleri arasında yer alan Alien: Covenant, 2017 yılında yayınlanmıştır. Alien: Covenant’ın yönetmen koltuğunda Ridley Scott oturmuştur. İzleyiciler tarafından oldukça beğenilen filmde, dünyadan uzak bir gezegene gitmek için yola çıkan koloni, orada hiç alışık olmadıkları yaratıklarla karşı karşıya kalırlar. Oldukça sürükleyici ve ilgi çekici bir film olan Alien: Covenant, gişe rekorlarını kırmayı başarmıştır.

Valerian Ve Bin Gezegen İmparatorluğu

2017 yılında izleyici ile buluşan Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu filmi, Luc Besson tarafından çekilmiştir. İzleyici tarafından oldukça fazla beğenilen bu film, uzaylı filmleri arasında yer alır. Filmde karanlık güçler konulu bir olay işlenmiştir. Vizyona girdiği anda oldukça fazla beğenilen bu filmin başrol oyuncuları ise Dane DeHaan ve Cara Delevingne’dir.

Yıldızlara Doğru

En iyi uzaylı filmleri arasında yer alan Yıldızlara Doğru, 2019 yapım tarihli bir filmdir. Bir astronotun yolculuğunu konu edinen film, oldukça fazla izlenme rekorları kırmayı başarmıştır. James Gray yönetmenliğinde çekilen bu filmin başrol oyuncuları ise Brad Pitt ve Tommy Lee Jones’dir.

Armageddon

Armageddon, 1998 yılında izleyici karşısına çıkmış olmasına rağmen hala severek izlenilen uzaylı filmleri arasında yer alır. Yayınllandığı döneme damgasını vurmuş muhteşem yapıtlardan biri olan Armageddon, meteor parçalarının New York’a gelmesini konu edinir. Filmin yönetmeni ise Michael Bay’dır. Filmin başrol oyuncuları ise Bruce Willis ve Billy Bob Thornton’dur.

Uzay Yolcuları

2016 yılında izleyici karşısına çıkan Uzay yolcuları filmi, oldukça fazla rağbet gören uzay filmleri arasında yer almaktadır. İzleyebileceğiniz uzay filmleri arasında mutlaka bulunması gereken bu film, uzay yolculuğuna çıkan iki kişinin maceralarını anlatır. Filmin yönetmeni, Morten Tyldum’dur. Filmin başrol oyuncuları ise Jennifer Lawrence, Michael Sheen ve Chris Pratt’tır.

Yer Çekimi

Uzay filmleri arasında yer alan bu harika yapıt, 2013 yılında vizyona girmiştir. Oldukça fazla rağbet gören uzay filmleri arasında yer alan Yer Çekimi, Alfonso Cuaron yönetmenliğinde çekilmiştir. Uzay filmleri içerisinde en iyi filmler arasında yer alır. Filmin başrol oyuncuları ise Sandra Bullock ve George Clooney’dir. Filmde uzay yolcuğuna çıkan grubun yaşadığı maceralar beyaz perdeye yansıtılmıştır.

Avatar

Uzay filmleri içerisinde bir döneme damga vuran ve gişe rekorlarına imza atan Avatar filmi, oldukça büyük bir ilgi yaşamıştır. 2009 tarihinde sinema tarihine giren bu film, günümüzde de hala izlenme rekorları kırmaya devam etmektedir. Oldukça fazla rağbet gören bu filmin yönetmeni ise James Cameron’dur. Filmin başrol oyuncuları Sam Worthington, Sigourney Weaver ve Zoe Saldana’dır. İzleyiciyi sürükleyen bir film olan Avatar, uzaylı filmleri arasında en çok beğenilen yapıtlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

En İyi Uzaylı Filmleri
En İyi Uzaylı Filmleri

Yasak Bölge 9

Aksiyon, gerilim ve bilim kurgu türünde yer alan bu muhteşem film, 2009 yılında vizyona girmiştir. Uzaylı filmleri arasında yer alan bu yapıtın başrol oyuncuları ise Sharlto Copley, David James ve Jason Cope’dir. Yasak Bölge filminin yönetmeni, Neill Blomkamp’tır. Filmde uzaylıların dünyayı istila etmeleri anlatılmıştır. İnsanlık ve uzaylılar arasında geçen bu film harika bir yapıt olarak karşımıza çıkar.

İzleyebileceğiniz Diğer Uzaylı Filmleri

İzleyebileceğiniz binlerce uzaylı filmleri bulunmaktadır. Bu filmlerin her biri dönemine damgasını vurmayı başarmıştır. Hatta bazı uzaylı filmleri günümüzde de izlenme rekorları kırmaya devam etmektedir. Özellikle teknolojinin ilerlemesi ile birlikte uzaylı filmleri daha da gelişme yaşamıştır. İzleyiciyi şaşırtan macera ve gerilim türleri ile çekilen bu filmler, oldukça harika yapıtlardır. İzleyebileceğiniz uzaylı film seçenekleri oldukça fazladır.

İzlerken hayran kalacağınız uzaylı filmlerinden bazıları şunlardır:

 • Life
 • Kurtuluş Günü
 • Prometheus
 • Spaceballs
 • Gün Işığı
 • Gattaca
 • Yıldız Gemisi Askerleri
 • İlk Adam
 • Mesaj
 • Apollo
 • Beşinci Güç
 • Hubble
 • Her Şeyin Teorisi
 • Gizli Sayılar
 • Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi

Bu filmlerden hangisini izlerseniz izleyin ruhunuza dokunan bir uzaylı filmi izlemiş olursunuz. Oldukça ilgi çekici ve cezbedici bir şekilde sizlere sunulan bu filmler, beyaz perdeye damgalarını vurmuşlardır. Uzay filmlerinize olan merakınızı bu filmlerle giderebilirsiniz. Hayal gücü sınırlarınızı zorlayan bu uzay filmleri, yediden yetmişe herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Oldukça profesyonel oyuncuların yer aldığı bu filmleri mutlaka izlemeniz gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu