Sinema

Erkek Erkeğe İzlenebilecek 10 Film

Arkadaşlarınızla canınız sıkılıyor ve dışarı çıkmak istemiyor musunuz? Futbol içerikli oyunlar da artık eğlendirmiyorsa. Kaliteli vakit geçirmek ve eğlenmek istiyorsanız bugünkü bloğumuzun konusu tam size göre Erkek Erkeğe İzlenebilecek 10 Film. Film önerilerimizde arkadaşlarınızla birlikte eğleneceğiniz bazen üzüleceğiniz bazen de gerilim yaşayabileceğiniz filmler mevcuttur.

Erkek Erkeğe İzlenebilecek 10 Film
Erkek Erkeğe İzlenebilecek 10 Film

Ben Efsaneyim/ I am Legend

2007 yapımlı olan bu film New York eyaletinde korkunç ve ölümcül bir virüs salgını işlemektedir. Başrol oyuncusu Robert Neville(Will Smith) daha önceden bu virüse yakalanmış ama bağışıklık kazanmıştır. Hızla yayılmakta olan bu virüsü engelleyememiştir. Eyalette virüsü karşı direnci bulunan tek insan kendisi olduğu için yaşam onun adına çok zordur.

Bu salgınla 3 yıl boyunca uğraşmış hastalığa yakalanmayan insan varsa eğer ulaşmak için çok çaba sarf etmiştir. Isırık yoluyla bulaşan bu salgın insanı zombiye çevirmektedir. Salgının tüm dünyaya bulaşmasını engellemek için tek çare kendisidir. Bağışıklık kazandığı için kanında bulunan antikorlarla virüse meydan okumak zorundadır. Hızla yayılan bu salgına karşı vakti hızla tükenmektedir.

Rocky

Diğer insanlar gibi gündelik bir yaşam tarzına sahip Rocky Balboa yaşadığı şehrin yerli kulüplerinden birinde amatör boksörlük yapmaktadır. Amerika’ da her yıl düzenlenen yeni yıl boksörlük maçları tamamlanmak üzeredir fakat yenilmezliğiyle adını sıkça duyuran Apollo Creed isimli güçlü boksör sakatlanmıştır.

Onun yerine maçlara çıkacak adı duyulmamış boksör aranmaktadır. Apollo Creed’in tavsiyesiyle bu boksör Rocky olacaktır. Bu zorlu mücadelede ona en çok destek olacak kişiler antrenörü Micky ve aşık olduğu kadın Adrian’dır.

Malcolm X

1992 yapımlı bu film siyahi bir gencin zorluklarla dolu hayatını anlatan bir drama filmidir. Fakir bir ailede büyüyen Malcolm’un en büyük hayali hukuk okumaktır. Okulda öğretmeni herkese olmak istediği mesleği sorarken sıra buna gelir ve hukuk okumak istediğini duyunca dalga geçer siyahileri küçük görür. Gençlik siniriyle okulu bırakan ve sokaklarda serserilik yapan Malcolm yaptığı hırsızlık sonucu hapse atılır. Hapiste sürekli kitap okuyan ve araştırmayı seven Malcolm burada İslam dini ile tanışır.

3 İdiot

2009 tarihli Hindistan yapımlı komedi filmidir. Hindistan’ın en başarılı üniversitelerinden birini kazanmış 3 arkadaşın hayatını anlatmaktadır. Okuldaki düzeni beğenmeyen gençler bu düzeni değiştirmek istemektedir. Herkesin başarılı olmak için ter döktüğünü ve hayatın sadece derslerden ibaret olmadığını anlatmak için birtakım işlere girişerek başlarını belaya sokarlar.

​​​​​​Anadolu Kartalları

2011 tarihinde seyircisiyle buluşan Türk filmidir. Filmin başrollerini sevilen aktörler Çağatay Ulusoy, Engin Altan Düzyatan ve Özge Özpirinçci üstlenmektedir. Çocukluk hayalleri olan pilotluk mesleğine erişebilmek için geçtikleri çetin yollar anlatılmaktadır. Heyecan dolu bu filmi izlemenizi öneririz.

Ben Dört Numara

Aksiyon dolu bu filmin konusu özel güçleri olan 9 çocuktur. Özel güçleri bulunan çocuklarının her birinde tılsımlı kolye bulunmaktadır. Bu kolyelerin de özel güçleri vardır. Havayı, suyu kontrol etmek gibi. Kötü niyetli insanlar bu çocuklara ulaşıp onları öldürerek kolyelerini almak istemektedir. Böylece 9 kolye ile birlikte dünyaya hakim olacaklardır. Kendinden önce ölen üç çocuk sonrası sıra dört numaradadır. ​​​​​​Dördüncü numara ve onun koruyucu olan kişilerin. Hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

7.Koğuştaki Mucize

​1983 yılında Ege kasabasında yaşayan zihinsel engeli olan güzel yürekli Memo’nun hikâyesini anlatıyor. Hikâyede sıkıyönetim altında yaşayan köylüler arasından Memo haksız yere hapse atılır ve hapiste gördüğü işkenceler, zorluklar karşısında verdiği hayat mücadelesi insanı ağlatan türden. Hapse girdikten sonra yedi yaşındaki kızı Ova ile tekrar kavuşma çabaları filmi mükemmel ötesine taşıyor. Bu yıl Oscar adayları arasındadır. Siz ve arkadaşlarınız drama filmi izlemek istiyorsanız mutlaka bu filmi izlemelisiniz. Pişman olmazsınız.

Erkek Erkeğe İzlenebilecek 10 Film
Erkek Erkeğe İzlenebilecek 10 Film

Uçurtma Avcısı

Film aslında kitap uyarlamasıdır. Okuyanı da izleyeni de büyük tesir altında bırakacak drama türünde filmdir. Filmde ana karakterler iki çocuk arkadaştır Emir ve Hasan. Emir ağanın oğlu Hasan ise kahyanın oğludur. Hasan Emir’e kıyasla daha başarılı bir çocuktur bu yüzden babası Hasan’ı daha çok sevmektedir. Bu sevgiyi fark eden Emir ise Hasan’ı kıskanır. Hiçbir şeyden haberi olmayan Hasan arkadaşı için her şeyi yapabilecek cesarettedir.

Yaşadığı semtte her yıl düzenlenen uçurtma yarışmalarına o yıl Emir de katılacaktır. Yarışmayı Emir kazanacak iken talihsizlik olur ve uçurtma başka bir yarışmacının takılarak kaybolur. Arkadaşının kazanmasını çok isteyen Hasan uçurtmayı aramaya gider ve filmin asıl olayı burada gerçekleşir. İki insanın çıkarı olmadan birbirini ne kadar sevebileceğini anlatan bir başyapıt! Mutlaka en kısa sürede izlemelisiniz.

Lucy

2014 tarihli Fransız yapımlı bilim kurgu filmidir. Yayınladığı döneme damga vurmuştur. Başrolde çok sevilen oyuncu Scarlett Johansson yer almaktadır. İnsan aklının %100 oranında kullanıldığında neler yapabaileceğini gösteren etkileyici bir filmdir. Filmde, kimyasal madde ticareti yapmak için insanların organlarının içine yerleştirip satan mafyalar vardır. Taşıma esansında Lucy’nin vücudunda bulunan kimyasal madde patlar ve tüm vücuda yayılır. Kan ile karışan kimyasal madde harekete geçer ve film sürükleyici bir hâl almaktadır.

Avengers/ Yenilmezler

Dünya büyük bir tehdit altındadır ve bu sefer karşılarında olan düşmanı yenmek çokta kolay olmayacaktır. Kaptan Amerika ve Iron Man’in savaşındam sonra çok farklı yerlere savrulan kahramanlarımız dünyayı kurtarmak için tekrar bir araya gelmek zorundadırlar.​​​​​ Kaptan Amerika, Iron Man, Hulk ve Thor bir aray gelerek harika bir ekip oluştururlar ve büyük düşmana karşı amansız bir mücadele vermektedir. Aksiyon dolu bu film yayınlandığından günden itibaren izlenme rekorları kırıyor. Marvel film serilerinden biri olan Avengers izleyenlerine heyecan dolu dakikalar yaşatıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu