Sinema

En İyi Kore Dizi Önerileri

2023 öncesi dünyaya damgasını vuran en iyi Kore dizi önerileri burada listeye göz atın. İçeriğimizde Kore’de Netflix dizileri başta olmak üzere online dizi sitelerinde bulabileceğiniz aksiyon, drama, romantik komedi ve tarih türlerinde en güzel Kore dizilerini bulabilirsiniz.

Peki, Hangi Kore dizilerini izlemelisiniz? Türkiye’de geniş bir izleyici kitlesi tarafından izlenen bu diziler, genellikle romantik komedi özellikleriyle de izleyicilerin ilgisini çekiyor.

Bu tanıtılan Kore dizileri bağımlılık yapıyor ama dikkatli olun. Netflix, Hulu ve Viki’de izleyebileceğiniz en iyi Kore dizilerini içeren bu listeyi sevdiklerinizle paylaşın. IMDb sonuçlarını göz önünde bulundurarak en çok izlenen birbirinden güzel Kore dizilerini sizler için derledik. Bugün en çok izlenen Kore dizileri, drama merkezli içeriğe sahip olma eğilimindedir.

Ancak Netflix gibi dizi ve film platformlarında onlarca farklı kategoride izlenebilecek yüzlerce Kore dizisi bulunuyor. Hollywood ve Avrupa dizileri gibi Kore dizisi adayları arasında Kore vampir dizileri, Kore drama dizileri, Kore komik dizileri, Kore okul dizileri vb. dizilere rastlayabilirsiniz.

En İyi Kore Dizi Önerileri
En İyi Kore Dizi Önerileri

Bussiness Proposal

Kore romantik komedileri ile her zaman insanların sevgisini kolayca kazanır. Bu dramada, Hari’nin arkadaşlarını kurtarmaya çalışırken hayatını nasıl en iyi şekilde değiştirdiğini görüyoruz. Young-seo’nun babası bir eş aramaya devam eder, ancak kızının en iyi arkadaşı Ha-ri ile karşılaşır ve onunla bir randevuya çıkar. Bu sırada bir gün, Yeon-seo’nun tuzağa düşürdüğü Hari’nin patronu ortaya çıkar ve işler planladığı gibi gitmez.

Eulachacha Waikiki (Welcome to Waikiki)

Kendi pansiyonlarını işleten bir grup genç, para biriktirmek için mücadele ediyor. Amacı bu parayı kendi filmini yapmak için kullanmaktır. Ancak bir gün pansiyona bir anne ve çocuğu geldiğinde hayatları değişir. Yura Chacha Waikiki (Welcome to Waikiki) çok eğlenceli ve iç açıcı bir reşit olma hikayesi ve izlemesi eğlenceli bir dizi.

Forecasting Love & Weather

Jin Ha Kyung, her şeyi kitabına göre yapan ve işini profesyonelce yürüten biri. Soğuk tavrı ve hakimiyeti çok fazla insanı çekmiyor. Le Siu ise kutunun dışında düşünmeyi seven komik bir hayalet. Siu’nun hayatta umursadığı tek şey hava durumu. İki kişi beklenmedik bir şekilde karşılaşınca beklenmedik bir aşk filizlenir.

Move to Heaven

Han Geu Roo, otizmli 20 yaşında bir çocuktur. Babasının şirketinde çalışıyor ve olay yeri temizleme konusunda uzman. Merhumun eşyalarını toplayıp düzenliyoruz ve onları yaslı aileye teslim ediyoruz. Yönetmen: Kim Sung Ho Oyuncular: Adam MacArthur, Jehoon Lee, Olivia Castagno.

My Sister

40’lı yaşlarında bir adam hayatın ağırlığını taşımaya çalışıyor. 20’li yaşlardaki kadınlar birçok deneyime sahiptir, ancak hayatın yükünü de taşırlar. Bu adam ve kadın birbirlerine yardım etmek için bir araya gelirler.

Narco-Saints

Özel iş adamı Ing, Güney Koreli bir uyuşturucu kaçakçılığı şebekesini yakalamak için gizli bir istihbarat teşkilatına katılır. Güney Kore’nin en büyük uyuşturucu kaçakçısı Yeo Hwan, ülkenin kontrolünü elinde tutuyor. Ancak bu adamın tüm gücünü gasp etmek için Ing ve arkadaşlarının Ulusal İstihbarat Teşkilatına alınması gerekir.

A Model Family

Para sorunları ve iç çekişmelerden mustarip olan aile dağılmanın eşiğindedir. Dong-ha bir uyuşturucu karteline bulaşır ve nakit yüklü bir araba bulur. Bu araba dağılan bir aileyi kurtarabilir, ancak başka bir büyük olay daha oyalanmaya başlıyor. Karmaşık aile hayatı, arabasında iki ceset ve büyük miktarda altın bulunmasıyla daha da karmaşık hale gelir.

Bad Girlfriend

İş yerinde üstüne oturan Theo ve Jisoo birbirine aşık olurlar. Kusursuz gibi duran ilişkileri ve Ji-ho’nun günlük hayatı dağılmaya ve gün geçtikçe daha da kötüleşmeye başlar. Jisoo, her şeyle nasıl başa çıkacağına dair bir fikri olan ve sevdiği biriyle çıkmak için yanıp tutuşan biri. Bu olumsuz anlar çift için olumlu yönde mi ilerliyor?

Becoming Witch

Mari; eşi ve kızıyla mükemmel bir hayat yaşayan bir kadındır. Öte yandan Chae-hee, evliliği pek iyi gitmeyen üst sınıf bir ailede dünyaya gelir. Gina, iyi bir insan olmak için elinden geleni yapan ama sonucunda eşinin ölümüyle bundan faydalanan bir kadındır. Bu üç kadının farklı geçmişleri nedeniyle onları öldürmek isteyen bir düşmanla karşı karşıya kalırlar.

En İyi Kore Dizi Önerileri
En İyi Kore Dizi Önerileri

Squid Game

Squid Game, gizemli ve merak uyandıran sahneleriyle dikkatleri üzerine toplayan, son yılların en iyi Kore dizilerinden biridir. Dizi, gizemli yarışmalara katılarak para kazanmaya çalışan borçlu insanların hikayesini anlatıyor.

450 kişilik takımlara karşı oynayan oyuncular, bir sonraki tura geçmek için çocukken oynadıkları oyunları temizlemelidir. Kolay ve güvenli görünen oyunun sonunda, bırakanlar anında öldürülüyor ve rekabet bir hayatta kalma mücadelesine dönüşüyor.

Önerilen Kore dizileri; Kore dizileri son yıllarda en popüler eğlence türlerinden biridir. Bu diziler, özellikle dünya çapında geniş bir izleyici kitlesi bulmuş ve yepyeni hikayeler, karakterler ve temalar sunuyor. İzlemek için kaliteli Kore dizileri arıyorsanız, önerilen Kore dizileri listemiz tam size göre.

Bu liste, IMDb derecelendirmelerine göre seçilen en popüler ve önerilen Kore dizilerini içerir. Tavsiye edilen Kore dizileri arıyorsanız, onları bu listede bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

En sevdiğiniz diziyi izleyin, yeni karakterlerle tanışın ve unutulmaz bir hikaye yolculuğuna çıkın. Kore dizisi önerilerimizden seçilen her dizi, her şeyden önce benzersiz bir hikaye deneyimi sunuyor.

Aynı zamanda karakterlerin derinliği, mükemmel oyunculuklar ve güzel çekimler de izleyiciyi kendine hayran bırakabiliyor. Kore dizisi seçimlerimizden seçtiğiniz herhangi bir dizi, sizi hayatınızın en iyi dizi deneyimlerinden birine götürecektir. Bu nedenle, önerdiğimiz Kore dizilerinden herhangi birini izlerseniz eşsiz bir maceraya hazır olun.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu