Ekonomi

Hangi Dövize Yatırım Yapılmalıdır?

Ellerinde nakitleri olan ve nakitlerini nasıl değerlendireceğini bilemeyenler, çok fazla kafa karışıklığa yaşayabilir. Bu gibi durumlar yaşandığında insanlar sonunda kendini yatırım yöntemlerini incelerken bulabilirler. Yatırım yapabilmek amacıyla değerlendirilebilecek olan çok fazla seçenek vardır. Bu seçenekler, var olan nakdin daha da değerlenmesine yardımcı olur.

Bu İçerik Asla Bir Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Fakat bu aşamada yatırım yapılacak olan dövize çok iyi karar verilmesi gerekir. İnsanlar sık sık kendilerine hangi dövize yatırım yapmalı? Sorularını sorabilirler. Yatırım yapmak isteyenler çoğunlukla yatırımlarını altın, dolar, Euro, hisse senedi gibi seçeneklere yaparlar. Bu sayede çok fazla kazanç elde edebilen geniş bir kitle vardır. Doğru dövize yatırım yapmak mutlaka kazanç elde ettirir.

Hangi Dövize Yatırım Yapılmalıdır?
Hangi Dövize Yatırım Yapılmalıdır?

Dövize Yatırım Yapmak Kazandırır Mı?

Dövize yatırım yapmak istemek, her insanın en doğal haklarındandır. Bunun nedeni ise, var olan bir birikimin daha da çoğalması istemekten kaynaklanır. Dövize yatırım yaparak çok daha fazla birikim elde edebilmek mümkündür. İyi bir döviz kaynağı seçebilmek için çok fazla inceleme yapılması gerekebilir. Fakat bu incelemelerin sonunda doğru bir karar verilerek yatırım için ilk adım atılabilir.

En Kazançlı Yatırım Araçları Nelerdir?

Yatırım başlı başına kazançlı bir durumdur. Fakat bazı yatırım araçları vardır ki, bunlar insanlar için en iyileridir.

En kazançlı olan yatırım araçlarından bazıları şunlardır;

 • Altın almak
 • Döviz almak
 • Gayrimenkul almak
 • Mevduata yatırım yapmak
 • Hisse senedi almak
 • Bes’e katılmak
 • Repo yatırımı
 • Yatırım fonu gibi yatırım seçenekleri vardır.

Bu seçenekler en kazançlı olan yatırım araçlarından bazılarıdır. Yatırım araçlarına herhangi bir yatırım yapılmadan önce, mutlaka incelenmeli ve buna göre bir yatırım yapılmalıdır. Düşünülmeden ve incelenmeden yapılan yatırımlarda zarara sürükleyebilir. Bunun için ilk olarak en fazla tercih edilen yatırım araçlarına yönelmek gerekir. Yatırım araçlarından sadece bir tanesi kullanılmak zorunda değildir. Birden fazla yatırım aracı kullanılabilir. Bu şekilde farklı yatırım yöntemleri görülerek, hangisinin daha kazançlı olduğu da rahatlıkla görülebilir.

Altın Kazançlı Bir Yatırım Çeşidi Midir?

Yatırım yapmak isteyenlerin, yatırımları arasında altına mutlaka rastlanabilir. Bunun nedeni ise, bu yatırım çeşidinin çok kazançlı ve güvenli olmasından kaynaklanır. Ellerindeki birikimlerin değerlenmesini isteyenler, çeyrek ya gram altın alarak yatırımlarını artırabilirler. Altın yatırımlarına başvuranlar, bunun için çok fazla seçeneği değerlendirebilirler. Kendilerine aylık olarak bütçe belirleyenler, bunu altın alarak değerlendirebilirler. Bütçe fazla olduğunda çeyrek altın alınabilirken, düşük olduğunda sadece gram altına yönelmeler olabilir.

Yatırımlarda Vade Ne Kadar Önemlidir?

Yatırım yaparken en önemli noktalardan bir tanesi de yatırım için tercih edilecek olan vadedir. Bazı yatırımlar sadece kısa süreli olarak yapılırken, bazıları uzun süreli olarak yapılabilir. Uzun süreli olarak yapılan yatırımlarda genellikle o yatırım için kullanılacak olan paraya ihtiyaç yoktur. Bu nedenle uzun vadeli olarak yapılabilir. Fakat yatırım amacıyla kullanılacak olan para sonradan lazım olacaksa, bu sefer kısa vadeli olarak yapılır. Belirlenen vade dolduktan sonra, yatırım bozulabilir ve para da kullanılabilir.

Kısa Vadeli Yatırım Tercih Edilmeli Midir?

Eğer ki bir kişi, bir yatırımdan kazanç elde etmek istiyorsa buna kısa vadeli olarak yapmamalıdır. Çünkü kısa vadeli olarak yapılan yatırımlar çok fazla kazandırmaz. Fakat yatırım uzun vadeli olarak planlandığında dönüşü de daha fazla olur. Mümkünse kısa vadeli yerine uzun vadeli olan yatırımlara yönelmek gerekir.

Uzun Vadeli Yatırımların Avantajları Nelerdir?

Uzun vadeli yatırımlar, kısa vadeli yatırımlara göre daha fazla avantaj sağlarlar. Bu nedenle yatırım yapacak olanlar uzun vadeli yatırımları tercih edebilirler.

Uzun vadeli yatırımların avantajlarından bazıları şunlardır;

 • Yapılan birikimin değerlenmesi için daha fazla zaman kazandırır. 3 ya da 5 yıllık yapılan yatırımlar uzun vadeli olarak sayılabilir.
 • Komisyon, vergilendirme gibi durumların yaşanmasından alıkoyar.
 • Duygularla hareket etmek daha zordur. Yanlış karar alma ihtimali daha düşüktür.
 • Bu yatırımı yapmak daha kolaydır. Bu nedenle uzun vadeli yatırımlar daha avantajlı olarak kabul edilebilir. Eğer ki bunun için imkân varsa mutlaka uzun vadeli olarak adım atılmalıdır.

Hisse Senedi Ne Kadar Kar Elde Ettirir?

Döviz ya da altın yatırımlarının yanı sıra, hisse senedi yatırımları da en kazançlı yatırım araçlarından bir tanesidir. Hisse senedi alarak çok fazla kazanç elde edebilen kişi oldukça fazladır. Hisse senedini daha önce hiç almamış olanlar, denemek amacıyla küçük bir riskle bu işe adım atabilir. Garanti olduğu bilinen kâğıtlardan alınarak hisse senetlerinden kar elde edebilmek mümkündür.

Geleceği Olan ve Kazandıracak Coinler > https://www.pusholder.com/gelecegi-olan-ve-kazandiracak-coinler/

Yatırım Fonları Nasıl Alınır?

Yatırımlarını güçlü bir yere yöneltmek isteyenler yatırım fonlarını tercih edebilirler. Yatırım fonları yatırımcıları için uzun vadeli avantajlar sunabilirler. Hazine bonosu, repo gibi sepetleri içerisinde barındırır. Düşük risk ve maksimum getiri elde etmek isteyecek olanların en sık tercih ettiği seçeneklerden bazılarıdır. Kolaylaştırılmış bir yatırım olmalarıyla birlikte nakde dönüştürülmeleri çok kolaydır. Banka ve yatırım kuruluşlarının internet siteleri üzerinden alınabilir.

Hangi Dövize Yatırım Yapılmalıdır?
Hangi Dövize Yatırım Yapılmalıdır?

Bes’e Yatırım Güvenli Midir?

Belli bir yerden maaşı olanlar, BES konusuna daha aşinadırlar. Bireysel emeklilik sistemi olarak da bilinen BES, zorunlu olarak başlatılır. Sonrasında kişilerin isteğiyle sonlandırılabilir. Fakat sonlandırmak yerine bu yatırım aracından faydalanmak gerekir. Mevduat için yapılan yatırımlar kadar kazançlı olmasalar da, yine de kazanç sağlarlar.

BES yatırımları için devlet katkısı da vardır. %25 oranında bir devlet katkısı sunar. Ayrıca isteğe göre BES fonu ya da şirket değiştirilebilir. Ödeme konusunda bütçeye göre hareket edilmesine yardımcı olur. Belli bir süre yatırım dondurulabilir ya da düşük bütçelerde yatırımlar yapılabilir. Bu avantajlarından dolayı, bu yatırım aracı da mutlaka yatırım olarak değerlendirilmelidir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu