Bilgi Kutusu

Kurban Bağışı İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte Müslümanlar kurban bağışı konusunda araştırmalar yapıyor. Paylaşma ve kardeşliğin en güzel örneği olan kurban ibadeti birçok kişi tarafından vekalet yoluyla yerine getiriliyor.

Kurbanını kendi kesemeyen veya ihtiyacı olan bölgelere kurbanını ulaştırmak isteyenler kurban bağışı ile Müslümanlığın yükümlülüğünü gerçekleştirmiş oluyor. Vuslat derneği ihtiyaç sahibi coğrafyalara ulaştırmak üzere kurban vekaletinizi alarak umut olmaya devam ediyor.

Kurban Bağışı

Kurban bağışı ile hem ibadetinizi gerçekleştirip hem de Allah’a olan şükrünüzü eda edebilirsiniz. İhtiyaç sahibi ailelere ve en önemlisi çocuklara kurbanınızı güvenilir bir şekilde ulaştırıyorlar. Hayırseverlerin kurban vazifelerini emanet alan vuslat derneği kurbanı kesip yurt içinde ve yurt dışında gerçek ihtiyacı olan insanlara ulaştırıyor. Önemli bir dini vazife olan kurban ibadetini her zaman güvenilir ve liyakatli derneklere emanet etmelisiniz.

Vuslat derneği hayırseverlerden aldığı emaneti dini vecibelere uygun olarak yerine getiriyor. Derneğin görevlileri en uygun kurbanlıkları özenle seçiyor. Dileyen bağışçılar derneğin kurban bağışı kesimlerine eşlik edebileceği gibi tüm işlemler video ile de hayırseverlere iletiliyor.

Kurban Bağışı 2023 Ücreti Nedir?

Kurban bağışı ücretleri ülkemizde ve dünyanın her yerinde değişiklik gösterebiliyor. Bazı ülkelerde kurban ücretleri Türkiye’den daha düşük oluyor. Bazı ülkelerde ise bu ücret daha yüksektir. Fiyat konusundaki dalgalanma bağış oranını da etkileyeceği için vuslat derneği ortalama bir fiyat belirliyor.

Stratejik bölgelerdeki kurban fiyatlarını tespit ederek her kesimin bağış yapabileceği bir değer hesaplanıyor. Kurban bağışı yapmak isteyen Müslümanların ve hayırseverlerin uygun fiyatlı bölgelerde yoğunlaşmasını engellemek için belirlenen bu ortalama ücret sayesinde ihtiyaç olan her bölgeye kurban bağışı yapılıyor.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Vuslat derneği hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturan önemli kuruluşların başında yer alıyor. Allah rızası için kurban ibadetini yerine getirmek isteyenleri gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Hem İslami koşullara uygun hem de güvenilir hizmet veren dernek aracılığıyla kurban bağışı yapabilirsiniz. Sadece birkaç adımda tamamlayacağınız bağışınız kilometrelerce uzaklıkta yaşayan mazlum bölgelere ulaşabiliyor.

Vuslat derneği aracılığı ile bağış yapmak için vekalet verme yolları şu şekildedir:

  • Dernek merkezine gelerek bizzat başvurarak,
  • Doğrudan banka hesap numarasına iletişim bilgisi ve kurban açıklaması yazıp ödeme yaparak,
  • Online bağış sisteminden,
  • Vuslat derneği iletişim numarasını kullanarak çağrı merkezi aracılığıyla,
  • Posta çeki hesabına bilgileri yazarak.

Kurban Bağışı Ücreti

Vekaletinizi oluşturduktan sonra vuslat derneği üyeleri, kurbanlık vasfı olan hayvanları itinayla seçiyor. Bölgenin şartlarına göre kesilen kurban pay ediliyor ve kimsesizlere, yoksullara ve de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Kurban Bağışı Ne Zamana Kadar Yapılır?

Allah’ın rızasını kazanmak için belirli şartları olan hayvanların belirlenen vakitte, usulüne uygun kesilmesi kurban ibadetinin gerekliliğidir. Kurban kesmekle yükümlü olan Müslümanların Kurban Bayramı’nda bu ibadeti yerine getirmesi gerekiyor.

Kurban ibadeti Allah’ın rızasını kazanmanın yanı sıra dayanışmayı ve beraberliği de sağlıyor. Vuslat derneği kurban kesme ibadetini yerine getiremeyen Müslümanlara hem imkan hem de yoksul bölgelere ulaşabilme olanağı sağlıyor.

Vuslat derneği aracılığıyla kurban bağışı yapmak istiyorsanız hemen vekalet verebilirsiniz. 4 günlük Kurban Bayramı boyunca kurban kesimi dinen gerçekleştirilebiliyor. Fakat uzak bölgelere ulaşabilmek ve vaktinde kurban ibadetini eda edebilmek için bayramın 2 gününe kadar bağışınızı yapmış olmanızda yarar vardır.

Vuslat derneği ile yoksullukla mücadele eden kesimlere güvenli gıda ve et ulaştırmak istiyorsanız vekalet vermekte gecikmeyin. Tamamen şeffaflık içerisinde kurban kesen ve gerçekten yoksulluk çeken insanlara helal gıda ulaştıran dernek ekibinden gerekli bilgilendirmeyi 7 gün 24 saat alabilirsiniz.

Kurban Bağışı Nerelere Ve Hangi Kurumlara Yapılır?

Vuslat derneği insani yardım çalışmalarıyla tanınan ve takdir gören bir kuruluştur. Din, dil, ırk, inanç ve bölge ayrımı yapmaksızın sıkıntıya düşmüş, zulüm görmüş veya açlıkla mücadele eden tüm insanlara yardım ulaştırıyor.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Vuslat derneği evsiz, yurtsuz kalmış veya doğal afet ve savaş gibi nedenlerle mağdur olmuş insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak adına büyük bir özveri ile hizmet veriyor. Vuslat derneği Allah rızası ile çalışan ve yardımlaşmayı ilke edinen, bağımsız bir kuruluştur.

Kurban bağışı yaparken payların nerelere ve hangi kurumlara ulaştığını sorgulamak en doğal hakkınız. Vuslat derneği bağışınızı Ortadoğu’daki ülkelere, Balkanlar’a, Asya ve Afrika’ya eşit bir şekilde ulaştırıyor.

Çeşitli nedenlerle gıdaya ulaşamayan tüm bölgelere hizmet götürüyorlar. Kurban bağışı ile açlıkla mücadele eden tüm topraklara aynı oranda pay ulaştırıyorlar. Bunun yanı sıra denetlenen ve şeffaf bir şekilde kurban kesimi yapan tüm kurumlara da bağış yapıyorlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu