Tarih

Mısır Piramitlerinin 18 İlginç Sırrı

20 ton ağırlığındaki taşlarla inşa edilmiş olan Mısır Piramitleri, oldukça önemli eserlerden biridir. Yeryüzünde bulunan en eski anıtkabir olma özelliğini taşımaktadır. Dünyanın yedi harikası içerisinde yer alan Mısır Piramitleri, yüzyıllardır görünümünü korumuştur. Oldukça ihtişamlı olan bu yapının çok ilginç özellikleri vardır. Bu piramitlerin sırrı yüzyıllardır çözülmeye çalışılmaktadır hatta Mısır Piramitlerini uzaylıların yaptığını düşünenler de vardır. Mısır Piramitlerinin oldukça enteresan sırları vardır.

Bu sırlar günümüzün teknoloji ile çözülemeyecek kadar gizlidir. Piramitlerin son derece gizemli yapısı birçok araştırmacının dikkatini çekmiştir. Bir dünya harikası olan bu eserler yüzyıllar boyunca ayakta kalabilmeyi başarmış ve bütün sırlarını korumuştur. Bu sırların başında 20 ton ağırlığında olan taşların çok uzak bir yerde bulunmasıdır. Bu taşların o zamanların şartlarına göre nasıl oraya taşındığı ise en büyük sırdır. Bu gizemli yapı oldukça merak uyandıran özelliklere sahiptir. İnşasında her bir ayrıntıda sır gizlenmiştir.

Bu kadar harika bir eser hala varlığını korumayı başarmıştır. Bu muhteşem yapı yüzyıllar boyunca birçok araştırmacı tarafından incelenmiş ancak sırları çözülememiştir. Bu harika yapının sırları çözülemediği için oldukça yoğun ilgi görmesini sağlamıştır. Mısır Piramitleri dünyanın 7 harikası içinde yer alarak özelliğini korumuştur. Bu eserle ilgili birçok araştırma yürütülmektedir. Ancak hiçbir araştırma sonucunda bu yapının sırları çözülememiştir. Oldukça fazla sırra sahip olan Mısır Piramitleri görülmeye değer yapılardır.

Mısır Piramitlerinin 18 İlginç Sırrı
Mısır Piramitlerinin 18 İlginç Sırrı

İleri Seviyede Matematik Kullanımı

Mısır Piramitlerinin yapımında çok ileri bir seviyede matematik kullanılmıştır. Mısır Piramitleri, adına yapılan kişinin doğduğu zaman ve tahta çıkmış olduğu zamanda, o kişinin bulunduğu odaya senede 2 defa güneş gelecek şekilde yapılmıştır. Bu matematik sayesinde harika bir gizem oluşmuştur. Piramitlerin ayrı ayrı matematik kurallarına göre inşa edilmesi muhteşem bir sırdır.

İçerisinde Araştırma Cihazlarının Çalışmaması

Mısır piramitlerinin içerisine giren sonar, radar gibi araştırma cihazları tam olarak çalışamıyor. Cihazların çalışmaması akıllara bu piramitleri uzaylıların yapmış olma olasılığını getirmektedir.

Kirli Olan Suyun Temiz Su Olması

Mısır Piramitlerinin içerisine konulan kirli su birkaç gün durunca kendiliğinden temiz suya dönüşür. Bu durum oldukça ilgi çekici bir olaydır.

Hem Sıcak Ortam Hem Serin Ortam Olması

Mısır Piramitlerinin ilginç özellikleri arasında, piramitlerin içlerinin yaz aylarında sanki klima varmış gibi serin olması ve kış aylarında da oldukça sıcak olması vardır. Bu özellik oldukça ilgi çekicidir.

Dünya Merkezi Konumunda Olması

Mısır Piramitleri, dünyanın tam merkezi konumundadır. Eğer dünya düz olarak düşünülürse Mısır Piramitleri bu düzlüğün tam merkezinde yer alır.

Güneş ve Dünya Mesafesini Vermesi

Mısır Piramitlerinin en ünlülerinde olan Keops Piramidi yüksekliği ile bir milyarı çarparak güneş ile dünya arasında olan mesafe elde edilir.

Radyoaktif Bulunduran Mumyaların Olması

Mısır Piramitlerinin meşhur olan mumyaları müthiş derece bir radyoaktif özelliğine sahiptir. Bu mumyaları ilk kez bulan 12 bilim insanı kanser olup hayatlarını kaybetmişlerdir.

Mısır Piramitlerinin 18 İlginç Sırrı
Mısır Piramitlerinin 18 İlginç Sırrı

İçerisindeki Bitkiler Hızla Büyümesi

Mısır piramitlerinin içerisine konulan bitkiler olağan durumdan daha hızlı bir şekilde büyüme gösterir. Bitkilerin hızla büyümesi dünya için olumlu olabilir.

Sütün Mayalanması

Mısır Piramitleri içerisine konulan süt birkaç gün içerisinde kendiliğinden mayalanır. Bu durum oldukça ilgi çekici bir olay olarak piramitlerin sırrı arasında yer alır.

Piramitlerin İçinde Koku Olmaması

Mısır Piramitlerinin içlerinde herhangi bir kötü koku oluşumu olmaz. Piramitlerin içerisine kötü kokan bir şey koymanız durumunda koku kesinlikle piramitlerin içerisinde yayılmaz. Bu da piramitlerin ne kadar özel bir sırrı olduğunu gösterir.

Geometrik Planlı Olması

Mısır Piramitlerinden 3’lü olan Giza Piramidi, gözlemsel ve geometrik olarak planlı bir şekilde inşa edilmiştir. Bu planın ve geometrinin sırrı hala merak edilmektedir. Oldukça harika bir düzenle inşa edilmiş kusursuz bir eserdir.

Bir Şifa Kaynağı Olması

Mısır Piramitleri adeta bir şifa kaynağıdır. Herhangi bir yerinizde yaranız olduğunda piramitlerin içerisine girmek yaralarınızın iyileşme süresini hızlandırır. Oldukça ilgi çekici bu sır hala çözülememiştir.

Bazı Odalar Gizliliğini Koruması

Mısır Piramitlerinin sırları hala günümüz teknolojileri ile bile çözülememiştir. Piramitlerin içerisinde bulunan odalar hala gizliliğini korumaktadır. Bu odaların bazılarına girilememektedir. Birçok araştırmacı bu odalara ulaşmaya çalışmıştır. Ancak odalara girilse bile hiçbir şey bulunamamıştır. Odalara giren araştırmacıların bazıları da kayıp olmuştur. Odalar ulaşan kişiler ise gizemli bir şekilde oldukları yerden başka bir yere ulaşamamışlardır.

Her Aşamasının Matematiğe Dayalı Olması

Mısır Piramitlerinin yapımında ileri bir seviyede matematik kullanılmıştır. Bu matematik sırları oldukça muhteşemdir. Her detayın bu kadar ince düşünülmüş olması da bir sır olarak kabul edilir. Bir Mısır Piramidi ile hem küre hacmi hem de daire yüzeyi hesaplanabilir. Bu matematik durumu piramitlerin en göze çarpan sırlarındandır.

Üzerinden Geçmekte Olan Meridyenin İkiye Bölmesi

Mısır Piramitlerinin üzerinden geçmekte olan meridyen, dünya üzerindeki kara ve deniz parçalarını tam ortadan ikiye bölmektedir. Bu bölüm tam olarak iki eşit parça halinde olur. Bu denli ayrıntının olması piramitlerin ayrı bir sırrıdır.

Yüz İçin Kullanılabilecek Harika Bir Losyon Oluşması

Mısır Piramitleri harika bir düzen olarak inşa edilmiştir. Ancak piramitlerin sırları oldukça ilgi çekicidir. Bu sırlardan bir tanesi de suyun 5 hafta boyunca piramitlerin içinde kalmasından sonra yüz için losyon olarak kullanılmasını sağlamasıdır.

Orion Takım Yıldızı Görünümünde Olması

Mısır Piramitleri o kadar enteresan bir yapıdadır ki sırrı hala gizemlidir. Piramitlerin şekli, M.Ö 1500 senesinde Orion Takımyıldızının dünyadan göründüğü gibi inşa edilmiş ve bu muhteşem şekli almıştır.

Mason Sembollerinin Olması

Mısır Piramitlerinin bazılarının üzerinde mason ekolleri bulunmaktadır. Büyük Piramidin özellikle ritlerde bulunan derecelerine inanılır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu