Sağlık

Profesyonel Cilt Bakımı Yöntemleri

Cildimiz bizim için çok önemlidir. Profesyonel anlamda cilt bakımı uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Herhangi bir kötü sonuçla karşılaşılmaması adına bu önemlidir. Bu uygulamaların temel amacı güzelleşmek değil de sağlıklı bir cilde sahip olunmasını sağlamaktır. Daha canlı, ölü derilerden arındırılmış cilde sahip olmak isteyen kişiler cilt bakımı yaptırarak bunu sağlayabiliyorlar. Işıl ışıl parlayan, temiz bir cilde sahip olmuş oluyorlar. Profesyonel cilt bakımı yöntemleri çeşitlidir. Herkesin cildine ve sorununa göre farklı aşamalardan oluşabiliyor. Cilt bakımı geniş kapsamlı bir alandır. Akne tedavileri, sivilce tedavileri, ozon tedavileri, dermapen uygulaması, derma roller uygulaması, kolajen bakımları, yüz masajları profesyonel olarak yapılan cilt bakımlarıdır.

Profesyonel Cilt Bakımı Yöntemleri
Profesyonel Cilt Bakımı Yöntemleri

Peeling Yöntemiyle Cilt Bakımı

Cilt bakımı; yaşlanmaya karşı, ölü hücrelerden kurtulmaya ve daha pürüzsüz, canlı bir cilt elde edebilmek amacıyla yapılır. Bunun için farklı farklı cilt bakım yöntemleri vardır. Kimyasal ve lazerli peeling sistemi olmak üzere 2 çeşittir. Peeling cilt bakımı; yüzde soymalar yaratarak ölü ve deri hücrelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Seans seans yapılan bu yöntem uzman eller tarafından yapılmalıdır. Gözeneklerde belli sıkılaştırmalar da yaratarak cilt tonunu dengelemeye yardımcı olur.

Prp Ve Mezoterapi Yöntemiyle Cilt Bakımı

Cildi yenilemek ve bakımını sağlamak amacıyla uygulanan bir diğer yöntem ise; prp ve mezoterapi yöntemidir. Prp sisteminde; sizden alınan kan ayrıştırma işlemlerinden geçirildikten sonra üstte kalan plazma sıvısının size enjekte edilmesiyle sağlanan bir cilt bakım yöntemidir. İğne yardımıyla cilt alt tonundaki hücreler uyandırılarak kendini yenilemesi sağlanıyor.

İğne yardımıyla olduğu gibi farklı destekleyici elemanlarla da yapılabilir. Mezoterapi yönteminde ise; vitaminlerin, aminoasitlerin ve diğer ek takviyelerin katılmasıyla karışım oluşturulur. Bu uygulama ayda 1 veya gerekli görülen farklı seans aralıklarıyla kişiye uygulanır. Bu da cilde nem sağlar. Cildin yenilenmesine ve ölü hücrelerden arındırılmasına katkı sağlıyor.

Bu tedaviler yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler şöyledir;

  • Güneşin zararlı ışınlarından korunması gerekir.
  • Belirli bir süre suyla temas edilmemelidir.
  • Sigara veya alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak gerekir.
  • Çay veya kafein içeren kahveyi çok fazla tüketmemek gerekir.
  • Evde bulunan cilt bakım ürünlerinizi belli aralıklarla kullanmanız gerekir.
  • Fazlasıyla sıvı almanız gerekir.

Bu tedaviler öncelikle kişinin cildine bakılarak uygulanır. Uygun tedavi yöntemi seçilerek temizleme ve tonik işleminden sonra yöntem belirlenerek ilerlenir. Bu uygulamalar uzman ve profesyonel kişiler tarafından uygulanmalıdır. Aksi halde cildinizde geri dönülemeyen sorunlara yol açabilir.

Lazerle Cilt Bakımı

Cildimiz; yorgunluk, stres, yoğun iş temposu, alkol ve sigara gibi alışkanlıklar, uykusuzluk, hormonal sorunlar, dış çevrenin etkisiyle yıpranıp zarar görebiliyor. Bunun için cilt bakımına başvurabiliyoruz. Cilt bakımını sadece zarar gören alan için değil tüm alan için yapmalısınız. Böylece cildinizde cilt ton farklılıkları oluşmamış olur. Bu işlemlerin de profesyonel kişilerce yapılması gerekir. Lazer yöntemiyle hem cilt bakımı sağlanıyor hem de cilt gençleştirilebiliyor. Ciltte oluşan sivilce iz ve lekelerini, yara izlerini, kırışıkları gideriyor. Uygulandığı zaman bölgeye anestezik etkiye sahip bir krem sürülür. Uygulandıktan sonra bölge kızarabilir. Bu normal bir durumdur. Destekleyici bir kremle bu giderilebilir. Bu işlemden sonra belli bir süre güneşten korunmanız gerekir.

Hydrafacial Yöntemiyle Cilt Bakımı

Herkes sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmak ister. Bunun için farklı yollara başvurabilirler. Hydrafacial yöntemi; cildin temizlenmesi, tazelenmesi ve onarımı için yapılan bir uygulamadır. Bu yöntemde; basınçlı bir vakum sistemiyle cilt; ölü hücre, siyah nokta, yağ ve kirden arındırılarak cildin ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve minarelleri ona sağlar. Cildi bir miktar soyma yaratır. Bu geçici bir durumdur.

Bu tedavi özel ledlerle uygulanan bir sistemdir. Kırmızı ve mavi ledlerin farklı görevleriyle bu tedavi üstlenilir. Mavi led tedavisinde; akneler azaltılmaya çalışılırken; kırmızı led tedavisinde ise; kırışıklıklar giderilmeye çalışılırken ciltte sıkılaştırmalar sağlanır. Güneş lekeleri, sivilce ve siyah noktalar, tıkanık gözenekler, güneşten dolayı oluşan izler, cilt tonunda meydana gelen değişikleri gidermeye çalışır.

Collagen Cilt Bakımı

Ciltte yaşlanmaya karşı geliştirilen bir yöntemdir. Cildi sıkılaştırarak yenilenmesini sağlar. Cildi nemlendirerek daha temiz, canlı ve taze görünmesini sağlar. Ciltteki kusur ve hasarları giderir. Tıkalı olan gözenekleri açarak rahat nefes almalarını sağlar. Cildi yeniler ve ölü hücrelerden arındırır.

Profesyonel Cilt Bakımı Yöntemleri
Profesyonel Cilt Bakımı Yöntemleri

Oksijenli Cilt Bakımı

Uygulanan sistemde; ürün derinin en alt katmanlarına kadar ulaşır. Kandaki dolaşımları sağlayarak cildin yenilenmesine yardımcı olur. Ciltteki kırışıkların önüne geçmesine yardımcı olur. Ciltteki ölü hücreleri gidererek cildin rahatlamasına yardımcı olur. Bu işlem; ağrısız işlemlerle canınız yanmadan yapılır. Cildin rahatlamasına ve gerekli neme kavuşmasına destek olur. Tıkalı gözeneklere kadar girerek bunların açılmasına yardımcı olur.

Klasik Profesyonel Cilt Bakımı

En çok kullanılan yöntemlerden biri klasik cilt bakımıdır. Bu yöntemde; belirli aşamalar uygulanarak tedavi sistemi sağlanır. Işıl ışıl parlayan, bakımlı ve güzel görünen cilde sahip olabilmek için ipeksi aşamalar vardır. Öncelikle cilt analizi yapılmalıdır. Cildin yağlı, kuru ve karma kategorileri ayrıştırılmalıdır. Daha sonra cilt temizliği başlamalıdır. Cilt iyice temizlendikten sonra peeling yöntemiyle cilt ölü hücrelerden arındırılmalıdır. Peeling yönteminden sonra ozon bakımıyla desteklenmelidir.

Vakum terapi yöntemiyle beraber ciltteki siyah noktalar temizlenmelidir. Cilde yüksek frekanslar verilerek temizleme yapılır. Cilde tazelenmesi amacıyla serumlar uygulanır. Cildi ölü hücrelerden arındırmak amacıyla maske yapılır. Maske yüze nemlilik özelliği katar. Toniklerle beraber yüze masaj yapılır. Nemlendirmeyle ciltte oluşan kızarıklık ve deri döküntüleri giderilmeye çalışılır. Son olarak cilde koruma sağlanarak işlemler bitirilir. Bu yöntemleri belirli aralıklarla uygulayarak temiz, pürüzsüz, taze canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu