Bilgi Kutusu

Sevgiliyle Yapılabilecek 10 Aktivite

Sevmek başlı başına dünyanın en güzel aktivitelerinden bir tanesi. Sevgilisi olup da yapacak bir şeyi olmayanlar ve zaman geçiremeyenler yoktur. Herkesin yapacak bir aktivitesi vardır. Yine de ben yapacak bir şey bulamıyorum diyenlere sevgiliyle yapılabilecek 10 aktivite tavsiyesinde bulunulabilir. Aktiviteler kişilerin zevklerine göre değişmekle birlikte sevgililerin birbirlerini tanımaları için de büyük bir fırsattır. Birbirleri ile uyum içinde olup olmadıklarını bu şekilde anlayabilirler. Gelecek ile ilgili plan yapmadan önce zaman geçirmek çok önemlidir.

Sinema ve Tiyatroya Gitmek

Sevgilerin birbirlerinin zevklerini bilmeleri gerekir. Bunun en iyi yollarından biri de sanattan geçer. Bir çift ortak zevkleri olup olmadığı keşfetmek için sinema ve tiyatrolara gidebilir. Ortak film seçmek ve bu filme gitmek en güzel aktivitelerden biri olabilir. Sevgililerden birinin aldığı sürpriz bir tiyatro bileti de aynı şekilde iki sevgilinin yapabileceği bir aktivitedir.

Kahve Sohbeti Yapmak

Güzel bir kafe keşfetmek ve kahve içmek aktivitelerden bir tanesidir. Son yıllarda üçüncü nesil kahveciler oldukça çoğaldı. Çok güzel çekirdeklerden farklı demleme yöntemleri ile güzel kahveler yapmaktalar. Şehrin farklı noktalarında güzel kahveler yapan kafelere kahve içmeye gidilebilir. En güzel sohbetler kahve sohbetleridir. Yanına alınan bir tatlıda iki sevgilinin paylaşımı olabilir. Kahve muhabbeti iki sevgilinin göz göze konuşması için en iyi fırsatlardan bir tanesidir. Sevgililer kahve seviyorsa bunu sık sık tekrarlayabilir. Bir kahve içim süresi iki sevgilinin görüşmesi için en güzel bahanedir.

Saatlerce Dizi İzlemek

Sıcak bir evde battaniyenin altında saatlerce dizi izlemek gibisi yoktur. Özellikle soğuk havaları sokakta geçirmek istemeyenler kış aylarını dizi izleyerek geçirebilir. Birkaç sezonluk bir diziye başlamak ve peş peşe bölümlerini izlemek iki sevgilinin uzunca zaman birlikte vakit geçirmesini sağlar. Dizi esnasında sıcak bir çay ya da kahve ise bu aktivitenin olmazsa olmazlarındandır. Sokaklar ve şehir her zaman vardır. Önemli olan sevgililerin aktivitelerini en kaliteli şekillerde geçirmeleridir.

Yeni Yerler Keşfetmek

Yeni yerler keşfetmekte aktiviteler arasında yer alır. Bunu nasıl yaparız zamanımız, paramız ya da aracımız yok diye düşünülmemelidir. Yeni yerler keşfetmek mutlaka uzak bir nokta değildir. Bazen yeni bir sokak, bazen yeni bir restoran ya da şehrin farklı bir köşesi de yeni yerler keşfetmek anlamına gelir.

Daracık bir sokaktaki eski ve tarihi evleri incelemek ve orada zaman geçirmek sevgiliyle yeni bir yeri keşfetmektir. Evlerin mimarisi, cumbaları ya da yaşanmışlıkları birer keşiftir. Sabah erkenden otobüse atlayıp şehrin daha önce gidilmemiş uzak bir noktasına gitmekte yeni bir yerin keşfidir. Varsa deniz manzarasını izlemek ya da küçük bir kafede çay içmek tüm gün boyunca yapılabilecek aktivitedir.

Sevgiliyle Yapılabilecek 10 Aktivite
Sevgiliyle Yapılabilecek 10 Aktivite

Konsere Gitmek

Yılın belli dönemlerinde konserler çoğalır. Herkesin gitmek istediği bir konser mutlaka olur. Sevgiliyle ortak zevklerin sonucu bir konsere karar verilip gidilebilir. Konser biletini almak ve hangi konsere gideceğine karar vermekle bu aktivite başlamış olur. Sonrasında heyecanla konser gününü beklemek ve bunun üzerinde konuşmak, heyecanlanmakta yine bir aktivitedir. Konser günü gelip çattığında ise el ele konser alanına koşan sevgililer, konser esnasında bağıra bağıra şarkı söylemek ve bu şarkıda bizim şarkımız olsun demek en romantik aktivitelerden bir tanesidir.

Festivallere Gitmek

Sanat düşkünü sevgililer için ideal bir aktivitedir. Büyük şehirlerde belirli dönemlerde çok güzel festivaller olur. Film festivali, tiyatro festivali, müzik festivali ya da bienal bunlardan bazılarıdır. Bu festival hazırlıkları aylar öncesinden yapılır. Gidilecek alanlara karar verilir ve biletler alınır. Festival zamanı ise iki sevgilinin geçireceği en güzel zamanlar olacaktır. Festival alanlarında herkes çok mutludur, aylardır bekledikleri festivallerin saatini beklerken arkadaşlar sohbet eder ayaküstü kahveler içilir. Böyle bir ortamda mutlu olmayan kimse yoktur. Festivaller günlerce süren etkinlikler olduğundan iki sevgilinin birlikte zaman geçirebileceği bolca zamanları olacaktır.

Kek Yapmak

Kek kokusu aşk kokusu gibidir. Sevgiliyle yapılmış bir kekin fırından sızdırdığı koku tüm eve aşkın yayıldığının bir kanıtıdır. Aşklarını tazelemek isteyen ve sıcak bir evde zaman geçirmek isteyen sevgililerin en güzel aktivitelerinin başında kek yapmak yer alır. Mutfakla birlikte zaman geçirmenin erkek ve kadını yakınlaştırdığı bilindik bir durumdur. Kekin pişmesini beklerken yanına sıcacık sütlü bir kahve yapmak iki sevgilinin geçireceği en güzel dakikalar olabilir.

Sevgiliyle Yapılabilecek 10 Aktivite
Sevgiliyle Yapılabilecek 10 Aktivite

Hafta Sonu Kahvaltısına Gitmek

Hafta sonu kahvaltıları uzun uzadıya yapılan kahvaltılardır. Bütün bir haftanın acısını çıkarır gibi uzun saatler boyunca kahvaltı sofrasında oturulur. Kahvaltıya gidilen mekan da güzel ve manzaralı ise bu kahvaltı daha da uzar. İki sevgili hafta sonu için yapacak bir aktivite bulamıyorsa hiç düşünmeden kahvaltıya gidebilirler.

Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olduğu söylentisi doğrudur. Küsleri bile barıştıran kahvaltı sofrası iki sevgilinin güzel güzel sohbetler etmesi için en iyi zamandır. Uzun bir kahvaltı ile başlayan gün de güzel devam eder.

Uzun Yürüyüşlere Çıkmak

Ağaçlık bir alanda ve kuş seslerinin altında el ele yürüyüş yapmak herkesin hoşuna gider. Sevgililerin arada bir yapması gereken aktivitelerin başında gelmektedir. Geleceği konuşmak, hayat ile ilgili planlar yapmak için ideal zamanlardır. Her mevsim yürüyüşe gidilebilir ama bahar yürüyüşleri bir başkadır.

Hayal Kurmak

Hiçbir aktivite yapamıyoruz diyen sevgililerin bile yapacağı bir şey hayal kurmaktır.

  • Birlikte hayal kuran sevgililer bir taraftan da geleceklerini planlarlar.
  • Evlilik ve iş hayallerini paylaşırlar.
  • İsteklerini birbirlerine anlatırlar.
  • Hayallerine gülerler ya da birlikte hüzünlenirler.

Hayal kurmak samimi bir duygudur. Birlikte hayal kuran sevgililerin birbirlerinden gizli saklıları olmaz. İyi ya da kötü her anlarını paylaşırlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu