Bilgi Kutusu

Teşhir Ürün Ne Demek?

Mağazalarda dolaşırken teşhir ürünü ibaresini herkes görmüştür. Mobilyalardan elektronik eşyalara kadar bir ürün teşhir olarak satışa çıkabilir. Teşhir ürünlerin bu kadar popüler olmasındaki sebep indirimli fiyatlarsa sunuluyor olmasıdır. Birçok insan mağazada gördüğü bu ürünleri satın alıp almamak konusunda kararsız. Bazı kişiler ise teşhir ürünün ne demek olduğunu öğrenmek istiyorlar. Adını sıklıkla duyduğumuz teşhir ürün ne demek? Teşhir ürünler bizlere neler sunuyor yakından bakalım.

Teşhir Ürün Ne Demek?
Teşhir Ürün Ne Demek?

Teşhir Ürün Nedir?

Mağazada müşterilere sergilenen tüm ürünlere “Teşhir Ürün” adı verilmektedir. Bu ürünler beyaz eşya, mobilya ve elektronik aletler olabilir. İnsanların dokunarak ve canlı bir şekilde görerek satın alması sağlanır. Mağazalarda teşhir olarak sunulan bu ürünler bir zaman sonra vitrinden kaldırılır ve indirimli bir şekilde sunulur. Satın almak istediğiniz bir ürünün teşhirini bulduğunuzda çok daha ucuza alabilirsiniz. Günümüzde birçok insan teşhir ürünü satın alarak güvenle kullanabilir. Bu konuda dikkat etmeniz gerekenler elbette vardır. Teşhir ürünlerin normal ürünler gibi belli bir garanti süresi de vardır.

Teşhir Ürünü Alınır Mı?

Teşhir ürünler kullanım açısından bir kusur barındırmadığı sürece satın alınabilir. İlk olarak ürünü detaylı bir şekilde incelemeli ve hasar olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kullanıma engel olacak herhangi bir problem bulunmuyorsa teşhir ürün satın alabilirsiniz. Fakat bu ürünlerin birkaç çizik veya kılcal çiziğe sahip olabileceği unutulmamalıdır. Kozmetiğe önem veriyorsanız çizik bulunan ürünler sizi rahatsız edebilir. Bu durumda karar size kalmıştır.

Teşhir Ürünü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Teşhir ürün satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Teşhir ürünler neticede insanların temasına maruz kalmış ürünlerdir ve bir nevi ikinci el olarak algılanabilir. Teşhir ürün alırken aşağıdakilere dikkat etmenizde fayda var.

  • Hasar olup olmadığını kontrol edin.
  • Garanti süresini öğrenin.
  • Ürünün kozmetik durumunu inceleyin.
  • Fiyatının indirimli olduğuna dikkat edin.
  • Kutu içeriğinin tam olmasına dikkat edin.

Teşhir ürünler satın alırken bunlara dikkat etmek daha güvenli bir alışveriş yapmanızı sağlar. İnternet’te satılan teşhir ürünleri satın almanızı tavsiye etmiyoruz. Bu ürünleri göremediğiniz için size ulaştıklarında sürprizle karşılaşabilirsiniz. Mağazadaki teşhir ürünleri almanız daha güvenlidir.

Hasar Olup Olmadığına Dikkat Edin

Teşhir ürün alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta hasar kontrolüdür. Hasarlı veya darbe almış ürünleri tercih etmeyin. Özellikle bu konuda elektronik cihazlara daha çok dikkat edilmelidir. Örneğin, satın alacağınız telefon darbe almışsa ve sorunsuz çalışıyorsa yine de almamanızı tavsiye ederiz. Bu ürünler bir süre sonra sıkıntı çıkarabilir. Telefon darbe almış olduğu için garanti kapmasına girmemesi büyük bir olasılıktır.

Garanti Süresini Öğrenin

Teşhir ürün alırken garanti süresini öğrenmeniz gereklidir. Ürünü satın aldığınızda yaşayacağınız herhangi bir problem karşısında garanti desteği sağlanmalıdır. Çünkü teşhir ürünler kutusundan çıkmış ve mağazada bekletilmiştir. Sıfır ürünlere nazaran daha riskli bir alışveriş olduğu için garanti süresinin yeterli düzeyde olduğundan emin olun. Genellikle teşhir ürünlerde garanti süresi aynıdır. Ayıplı mallar dışında ürünün gerçek garanti süresi olacaktır. Garanti süresi bitmek olan teknolojik ürünleri asla satın almayın.

Ürünün Kozmetik Durumunu İnceleyin

Teknolojik ürün, beyaz eşya veya mobilya alıyor olun, kozmetik duruma mutlaka dikkat etmelisiniz. Mağazada teşhir ürünü incelerken gözünüzden kaçan bazı çizik veya deformeler olabilir. Satın aldıktan sonra bu konuda herhangi bir muhatap bulamazsınız. Bu nedenle kozmetik durumu incelemek önemlidir. Kullandığınız ürünlerde çizik olmasından rahatsız oluyorsanız, teşhir ürünler bu konuda biraz canınızı sıkabilir. Bu sebeple iyi bir inceleme yapmanız şarttır.

Teşhir Ürünü İndirimi Ne Kadar?

Teşhir ürünler akıllıca alındığında oldukça kazançlı alışverişler yapabilirsiniz. Temiz bir teşhir ürünü almamanız için herhangi olumsuz bir sebep yok. Ürün garantiliyse ve tam kutulu bir şekilde tarafınıza verilecekse teşhir ürünleri satın almaktan kaçınmayın. Teşhir ürünler ürünün gerçek fiyatından %40 ile %20 arasında daha indirimli fiyatlarla satışa sunulur. İndirimli teşhir ürünlerini almak her zaman hesaplıdır. Ürünün gerçek fiyatını öğrenin ve en az %20 oranında indirim yapılmış olduğundan emin olun.

Teşhir Ürünü Telefon Alınır Mı?

Teşhir ürünü telefonlar teknoloji mağazalarında müşterilere sunulur. Müşteriler bu telefonlara dokunabilirler. Bazı zamanlarda bu telefonlar fiziksel hasara maruz kalabilmektedir. Bu nedenle teşhir ürünü telefon alırken fiziksel hasarlara dikkat edilmelidir. Ciddi bir vuruk veya darbe izi varsa alınmamalıdır. Ayrıca uzun süre mağazada sergilenen ve pil sağlığı düşük telefonlara yönelmeyin. Bu telefonlar bir süre sonra sorun çıkarabilirler. Alacağınız telefonda bu durumlar mevcut değilse satın almayı düşünebilirsiniz. Telefonun garantisi de varsa gerçekten kazançlı alışverişler yapabilirsiniz.

Teşhir Ürün Ne Demek?
Teşhir Ürün Ne Demek?

Teşhir Ürünü Mobilya Alınır Mı?

Mobilya kategorisindeki fiyat pahalılığı herkesin malumudur. Bu durumda teşhir ürünlere yönelmek mantıklıdır. Üstelik mobilya alırken teknolojik cihazlarda olduğu gibi sonradan meydana gelebilecek sorunlarla karşılaşmazsınız. Mağazadan satın alacağınız teşhir ürünü mobilyaların her bir bölmesini kontrol edin. Gözle görülen büyük hasarlar almış mobilyalardan uzak durmanızı öneririz. Örneğin, bir dolap alıyorsanız kapakları ve çekmeceleri iyice kontrol edin. Tüm aksanların sorunsuz çalıştığından emin olun. Gözle görülür bir sorun yoksa indirimli bir şekilde satın alabilirsiniz. Bu oldukça kazançlı bir alışveriş olacaktır.

Teşhir Ürünü Garantisi Var Mı?

Teşhir ürünlerinin garantisinde herhangi bir değişiklik olmamalıdır. Ayıplı mallar için aynı durum söz konusu olmaz. Özellikle elektronik cihazlarda garanti süresine çok dikkat edin. Telefon kategorisinde 2 yıl Türkiye garantili olduğundan emin olmalısınız. Mobilya alırken garanti süresinde aynı şekilde değişiklik olmamalıdır. Bu sayede üründe fark ettiğiniz herhangi bir problem karşısında ücretsiz garantiden yararlanabilirsiniz. Teşhir ürünü almak sıfır ürüne almaya göre nispeten daha riskli olduğu için garanti süresini göz ardı etmeyin.

Trendyol’da Nasıl Satış Yapılır? > https://www.pusholder.com/trendyolda-nasil-satis-yapilir/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu