Sinema

Astral Seyahat Temalı Film Önerileri

Bugün birçok kişi, astral seyahat kavramını duyduğunda böyle bir deneyim yaşadığını söyler. Bazen bir deney bazen de korku dolu anlar olarak karşımıza çıkar, bu kavram. Haliyle filmlere konu olması kadar doğal bir durum yok. Bu içeriğimizde, astral seyahat film ile alakalı size öneriler vereceğiz. Eğer merak ediyorsanız, bu filmleri mutlaka listenize ekleyin!

Astral Seyahat Filmleri

Söz konusu sinema olduğunda, astral seyahat kavramının mükemmel bir senaryo konusu olduğunu söyleyebiliriz. Tabii bu kavram, her filmde farklı bir şekilde işlendi. Bu filmler arasında duygusal yapımların ön plana çıktığını görüyoruz. Ancak bazılarının uykunuzu kaçıracak kadar korkunç senaryolar olduğunu da söylemeliyiz. Öyleyse, daha fazla beklemeden astral seyahat film önerileriyle ilgili içeriğimize başlayalım.

Insidious

Filmin konusu, gizemli eve taşınan bir ailenin hikayesidir. Bu senaryonun, klasik korku hikayelerinden olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak filmde konu biraz daha farklı işleniyor. Ailenin küçük bireyi, astral seyahate çıkabilmeyi keşfeder ve olaylar tam olarak bu anda başlar.

Astral Seyahat Film Insidious

Çocuk, bir gün astral seyahate çıktığında ruhalar aleminden geri dönemez. Böylece bedeni farklı varlıklar tarafından ele geçirilir. Aile bu durumun farkına varana dek biraz zaman geçer. Ancak olaylar pek çözülecek gibi değildir. Bunun üzerine bir uzmandan yardım alarak çocuğu kurtarmaya çalışırlar.

Altered States

Korku dolu bir filmin ardından daha çok gerilim ve bilim kurgu türünde olan astral seyahat film seçeneklerinden birine geçelim. Bu filmde Edward Jessup adında bir bilim insanı vardır. Hayatını bilime adayan bu adam, insanları dış dünyadan izole etmeyi amaçlar. Bunun için özel tank çalışmaları yapar. Çalışmaları yaparken halüsinasyona sebep olan ilaçlar da kullanır.

Altered States

Ağır ilaçların etkisiyle durum daha kötü hale gelmeye başlar. Tankların içindeki denekler tamamen hayattan kopmuştur. Verilen ilaçların etkisiyle zihinleri, bedenlerinden ayrı çalışacak kadar bulanır. Bu yetenek zamanla geliştikçe daha büyük olaylar ortaya çıkmaya başlar. Bu film, tüylerinizi ürpertecek en başarılı yapımlardan biri.

If I Stay

Astral seyahat film için bir diğer önerimiz, genç bir kadının hikayesini anlatan If I Stay. Bahsi geçen kadın, bir gün beklenmedik şekilde trafik kazası geçirir. Mia’nın hayatı, bu kazadan sonra 180 derece değişir ve kendini farklı bir boyutta bulur. Bu boyutta Mia, yaşamla ölüm arasında kalmıştır. Önündeki iki seçeneği sağlıklı bir şekilde değerlendirmesi gerekir.

If I Stay

Genç kadın, ya bir şekilde bedenine dönecek ya da bu ölümün arasında kalacaktır. Kadın, bir yol seçecektir ancak hangisi olursa olsun zor şartlar onu bekleyecektir. Sonunda ise hiç beklemediği bir durumla karşılaşacaktır.

Enter the Void

Sıra dışı filmleriyle tanınan Gaspar Noe, bu defa farklı bir senaryoyla astral seyahat film listesine eklendi. Film, Amerikalı bir uyuşturucu satıcısının hayatını anlatıyor. Bu adam, bir gün ortağı tarafından ihanete uğrar.

Enter the Void

Daha sonrasında öldürülür ancak tam olarak bu dünyadan gitmiş sayılmaz. Ruhu hala insanlar arasında dolaşmaya devam eder. Ancak sadece geçmişi ve geleceği görebilme yeteneğine sahiptir.

Dreams Come True

Korku, gerilim ve dramın yanında mutlaka bir komedi filmi olmalıdır. Bu astral seyahat film, konuyu biraz daha farklı biçimde işliyor. Bir çift, başlarını belaya sokma konusunda oldukça başarılıdır. Zamanla astral seyahat yapabildiklerini keşfederler.

Dreams Come True

Yavaş yavaş kendilerini bu konuyla alakalı geliştirirler. Gerçek hayatta bir sorunla karşılaştıklarında kaçmak için astral seyahate çıkarlar. Fakat bir gün gelir ve düşmanları onları astral seyahatteyken yakalar. Eğer uyanırlarsa bu düşman tarafından öldürülme ihtimalleri vardır.

Daha fazla film önerisi için > https://www.pusholder.com/sinema/

Sık Sorulan Sorular

Astral Seyahat Nedir?

Ruhun bedenden ayrılarak farklı yerlere gitmesi olarak tanımlanabilir. Bu nedenle filmler için oldukça harika bir konu haline gelmiştir.

Behind Her Eyes Konusu Nedir?

Netflix’te yayınlanan bir dizidir ve iki kadının hikayesini anlatır. Dizide astral seyahat söz konusudur ve izleyen kişiler tarafından genellikle olumlu yorum almıştır. Beklenmedik bir sonla biten film veya dizileri seviyorsanız mutlaka izlemelisiniz.

En İyi Astral Seyahat Filmi Nedir?

Astarl seyahat film seçenekleri son derece fazla olduğu için birçok senaryoyla karşılaşabilirsiniz. Korkudan komediye kadar her filmde farklı konular işlenmiştir. Dilerseniz, yukarıdaki listemizden istediğiniz filmleri listenize ekleyin.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu