Teknoloji

En İyi 10 Oyuncu Kulaklığı

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kulaklıklar da oldukça gelişmiş durumda. Sadece gelişme ile kalmayıp birçok çeşidi de çıkmıştır. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise oyuncu kulaklıklarıdır. Oyuncu kulaklıkları günümüzde oyuncular ve müzikseverler tarafından oldukça tercih edilmekte. Tüm kulaklıkların aynı derecede iyi olduğunu söylemek ise doğru değildir. Burada insanların aklına gelen ilk soru ise hangi kulaklığın seçilmesi gerektiği sorusudur. Aynı zamanda diğer bir merak edilen ise en iyi 10 oyuncu kulaklığı içerisinden hangisinin seçilmesi gerektiğidir.

En İyi 10 Oyuncu Kulaklığı
En İyi 10 Oyuncu Kulaklığı

Oyuncu Kulaklığı Nedir?

Oyuncu kulaklığı, neredeyse tüm oyuncular tarafından tercih edilen bir kulaklık türüdür. Oyuncu kulaklığı, ses sistemi, rahatlığı, mikrofonu açısından diğer kulaklılara göre daha gelişmiş kulaklıklardır. Genellikle oldukça güzel dizayn edilmiş olan bu kulaklıklar günümüzde sadece görüntüsünden dolayı bile tercih edilmektedir. Oyun oynarken takım arkadaşları ile konuşan oyuncular, yayın yapan yayıncılar ve müzik dinlerken ya da film izlerken daha iyi ses kalitesine sahip olmak isteyen herkesin tercih ettiği bir kulaklık türüdür.

Oyuncu Kulaklığının Normal Kulaklıktan Farkı Nedir?

Son yıllarda oyuncu kulaklıklarında yapılan gelişmeler ile birlikte, oyuncu kulaklığı ile normal kulaklık arasındaki farklar oldukça fazlalaşmaya başladı. Birçok marka kendi kulaklıklarını özel olarak üretiyor ve o şekilde piyasaya sürüyor. Oyuncu kulaklıkları adından da anlaşılacağı gibi oyun için geliştirilmiş kulaklılardır. Oyuncu kulaklığının asıl hedefi sesin nereden geldiğini oyuncuya tam anlamıyla hissettirmek. Oyuncu kulaklıkları arasında bu özelliği tam anlamıyla sağlayabilen kulaklılar 7.1 ses çıkışına sahip kulaklıklardır.

Bu ses çıkış özelliği tüm kulaklıklarda bulunmuyor. Firmalar özel yazılım geliştirerek kulaklıklara bu özelliği katabiliyorlar. Normal kulaklıklarda bu özellik bulunmuyor. Normal kulaklıklar sesi sabit bir yerden veriyor yani sesin nereden geldiğinin aslında pek bir önemi kalmamış oluyor. Ancak oyuncu kulaklıklarında sesin nereden geldiğinin oyuncu açısından da önemi bulunuyor. Ses üzerine kurulmuş oyunlarda bu kulaklıklar kullanılmadığında oyunun gidişini bile etkileyebiliyor.

Oyuncu Kulaklığı Fiyatları

Oyuncu kulaklığı fiyatları, kulaklığın performansına ve özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Yani çok yüksek performanslı, kaliteli ve 7.1 ses çıkışlı bir oyuncu kulaklığı ile, daha düşük performanslı bir oyuncu kulaklığının fiyatları arasındaki fark oldukça fazla olabiliyor. Ancak piyasa ortalamasına bakıldığında oyuncu kulaklıkları fiyatları 200 Türk Lirasından başlıyor denebilir.

Oyuncu Kulaklığını Kimler Kullanabilir?

Oyuncu kulaklıkları, yazılımları sayesinde oldukça kaliteli ve yüksek sesler iletebiliyorlar. Aynı zamanda bas ve tiz seslerin ayrımını da oldukça iyi yapabiliyorlar. bu açıdan bakıldığında oyuncu kulaklıklarının sadece oyuncular tarafından kullanılması gerektiği bilgisi doğru değildir. Oyuncu kulaklığı film izlerken, dizi izlerken yada müzik dinlerken normal bir kulaklığa oranla kullanıcıya çok daha iyi bir deneyim sağlayacaktır. Hatta film seyrederken bir çok kullanıcı kendisini filmin içerisinde gibi hissettiğini bile iletmekte. Bu açıdan oyuncu kulaklığının kullanmak isteyen herkese fayda sağladığını söylemek doğru olacaktır.

Oyuncu Kulaklığı Gerçekten Gerekli Bir Ürün Mü?

Ses kalitesinden hoşlanan ve ses üzerine kurulu oyunları oynayan hemen hemen herkes tarafından oyuncu kulaklıkları tercih edilmekte. Bir oyuncunun oynadığı oyun türüne göre kulaklık ihtiyaçları değişiyor. Ancak oyuncu kulaklığı olmadan oyun oynanamaz gibi bir durum söz konusu değil. Yani burada asıl olay kişinin ihtiyaçlarının karşılanması. Eğer normal bir kulaklık ile oyun oynarken kişi sorun yaşamıyorsa oyuncu kulaklığı almak zorunda değil. Ancak eğer profesyonel bir oyuncuysa ya da seslerin nereden geldiğinin önemli olduğu bir oyun içerisindeyse bu durumda oyuncu kulaklığına sahip olması mutlaka artı katacaktır.

Oyuncu Kulaklıklarında Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Bir kişi, oyuncu kulaklığı satın alırken birkaç özelliğe dikkat etmesi gerekir. Bu özelliklerden ilki bütçesidir. Satın alan kişi kendi bütçesini belirlemeli ve bütçesine uygun bir kulaklık seçmesidir. Kulaklıkla ilgili dikkat edilmesi gereken diğer özellikler ise frekans aralığı, kulaklığın ağırlığı, kulaklığın ses izolasyonu ve desibelidir.

Kablolu Oyuncu Kulaklıkları

Kablolu oyuncu kulaklıkları, son yıllarda çıkan kablosuz oyuncu kulaklıklarına göre fiyat olarak daha düşüktür. Bunun sebebi teknoloji olarak kablosuz kulaklıklar ile farklı sürümlere sahip olmasıdır. Ancak çok yüksek bir bütçenin olmaması durumunda ve kulaklığın dikkatli bir biçimde kullanılması durumunda, kablolu oyuncu kulaklıkları da oldukça yeterli olmaktadır.

Kablosuz Oyuncu Kulaklıkları

Kablosuz oyuncu kulaklığının fiyatı kablolu oyuncu kulaklıklarına göre daha yüksektir. Ancak kablolu kulaklıklara göre iyi yanı daha fazladır. Örnek olarak kablonun bozulması, kablonun kopması gibi ihtimaller bulunmuyor. Aynı zamanda oyuncu için hareket kabiliyeti de sağlıyor. Kulaklık kulağında takılı olan bir oyuncu, bağlantı gücü yüksek bir kulaklık sayesinde bilgisayardan uzaklaşıp evin farklı yerlerinde işlerini halledebiliyor.

En İyi 10 Oyuncu Kulaklığı
En İyi 10 Oyuncu Kulaklığı

Oyuncu Kulaklığı Alınmalı Mı?

Birçok avantajı bulunması nedeniyle oyuncu kulaklıkları son yıllarda neredeyse herkes tarafından tercih sebebi haline geldi. Artık bir tercihten çok ihtiyaca dönüşmeye başladı. Bu doğrultuda oyuncu kulaklığının alınması, kullanacak kişi açısından oldukça fayda sağlıyor. Ancak burada önemli nokta kişinin gerçekten ihtiyacı olup olmadığı ve bütçesinin yeterli olup olmadığıdır.

Oyuncular İçin Tasarlanmış En İyi 10 Oyuncu Kulaklığı

Oyuncular için tasarlanan birçok oyuncu kulaklığı bulunmakta. Bunların hepsi ses seviyesine, rahatlığına, hatta ağırlığına göre bile birbirinden farklılaşmakta.

Ancak dünya üzerinde en iyi olarak belirlenen 10 en iyi oyuncu kulaklığı şunlardır;

  • Logitech G332 Oyuncu Kulaklığı
  • Gamepower Medusa 7.1 Pro Oyuncu Kulaklığı
  • Corsair Gaming Void Pro RGB Wireless Oyuncu Kulaklığı
  • Razer Kraken Ultimate Oyuncu Kulaklık
  • Classone Hp915 RGB 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
  • Asus Tuf Gaming H3 7.1 Red Oyuncu Kulaklık
  • Rush Ace RHX55 7.1 Titreşim RGB Oyuncu Kulaklık
  • Gamepower Kizaru 7.1 Siyah Surround RGB Oyuncu Kulaklığı
  • Asus AI NC Mic Adapter/ USB-A Oyuncu Kulaklığı
  • Gamepower Warlond Siyah 7.1 RGB Gaming Kulaklığı

Bu kulaklıklar sıralaması gelişen teknoloji ile günlük olarak bile değişebiliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu