Hayvanlar Alemi

En İyi Kedi Mamaları

Kediler için yedikleri mamalar çok önemlidir. Kediler ister yavru ister yetişkin olsunlar her zaman sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam sürmek için aşıları kadar yedikleri mamaları da önemlidir. Mama alırken önemli kedinin karnının doyması değil vücudu için gerekli besin maddelerini almasıdır. O yüzden alınacak mamaların, kedilerin yaşı, kısırlaştırılma durumu ya da rahatsızlık durumlarına göre ayrılarak alınmalıdır. Bu konu ile ilgili aşağıda en iyi kedi mamaları ve içeriklerini inceleyelim.

En İyi Kedi Mamaları
En İyi Kedi Mamaları

La Vital Kedi Maması

Kedilerin severek tükettikleri kuru mamalar arasında yer almaktadır. üretici firma evcil hayvanların sağlıklarına katkıda bulunacak içeriklerde kaliteli bir mama üretmektedir. Kuru mamaları yavru, yetişkin ve yaşlı kedilerin tüketmelerine uygun olarak, kedilerin vücut dengelerine göre ve yüzde yüz doğal malzemelerden üretilen kuru kedi mamalarıdır.

Bu mamanın birçok çeşidi bulunmakta olup; yavru kediler için olanı, Kitten Salmon Formula-Somon balıklı tam ile dengeli mama dır. Yetişkin kediler için, Maintenance Adult Chicken Formula, Sterilised Adult Salmon Formula ve Lamb Formula, Sensitive Adult Salmon Formula, Hairbal Adult Lamb Formula gibi mamalar dır. Yaşlı kediler(7 yaş ve üzeri kediler) için, Cat Senior Adult Duck Formula-ördek etli tam ile dengeli mama gibi birçok seçeneklere sahiptir.

Hill’s Kedi Maması

Evcil hayvanlar için gıda endüstrisinde en çok kullanılan markalardan biridir. Gerek içerikleri, gerek ürün çeşitliği ve gerekse fiyatları ve müşteri memnuniyetleri olsun her türlü konuda beş yıldızı alarak kedilerin severek yediği birbirinden lezzetli kuru mama dır. Yavru, yetişkin, kısırlaştırılmış ve yaşlı olarak hatta deri tüy hassasiyet için bile kedi maması çeşitleri mevcuttur.

N&D Kedi Maması

İtalya’nın merkezinde Farmina firması ile üretimi yapılan kedi maması, yüzde yüz doğal ürün içerikleri ile hem besleyici hem de çok sağlıklıdır. Kedilerinde çok severek tükettiği mamalardan olup içeriğinde GDO’suz bileşen ile antibiyotikler, büyüme hormonları ya da steroidler ve tedavi edilmemiş bileşenlerin olması bu mamaların ilginç lezzetlere sahip olmasını sağlamaktadır. Üretim tesisi Avrupa Birliği Gıda Güvenliği ve Kalite standartlarına uygun olarak mama üretmektedir.

İçeriklerinin diğer mamalara göre farklı ve kapsamlı olması hayvan severleri endişelendirse de araştırmalar sonucu kedilere zarar verebilecek hiç maddenin kullanılmaması sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde hayvan sahiplerinin çok fazla tükettiği bir mama dır. N&D kuru mamaları hem yavru, hem yetişkin hem de yaşlı kedilerin damak lezzeti ile vücut dengelerine uygun bir mamadır.

Firmanın ürettiği mama seçeneklerine bakacak olursak; N&D Prime, Ancasetral, Pumpkin ve yeni üretimi yapılan N&D Ocean ürün çeşitleri yer almakla birlikte bunların içerisinde, tahıl, nar, tavuk, düşük tahıllı, morina balık, kuzu et, ringa balık, portakal ve bal kabağı bulunmaktadır.

Royal Canin Kedi Maması

Yüzden fazla kedi maması çeşitleri ile hem çeşitleri bakımından hem de lezzeti ile dünyanın her yerinde en çok tercih edilen kedi maması markaları arasında yer almaktadır. Marka içerisinde üretimi yapılan kedi mamalarının belli bir yaşam evresi, vücut ölçüsü, yaşam tarzı, ırk, yaş ve sağlık koşulları için özel olarak formüle edilmiş üst kalitede besin ögelerini içermektedir. Diğer markalara nazaran kedi cinslerine özel mama üretimi yapan firma, kedinizin özelliklerine bakarak en doğru mamayı bulmanıza yardımcı olmaktadır.

Örnek olarak; İran kediniz var ise Royal Canin markası direk olarak İran kedisinin vücut özelliklerine göre bir mama üretmiş olmakta ve satışını yapmaktadır. Mama çeşitlerine bakacak olursak; Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Mama, Fit 32 Yetişkin Mama, Kitten Yavru Kedi Maması, Hair&Skin deri ile tüy sağlığı için mama, Royal Canin Mother& Babycat(Anne ve yavru kedi maması) gibi birçok özelikle çeşidi bulunmaktadır.

Puro Plan Kedi Maması

Purina Pro Plan kedi maması Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Purina tesislerinde üretilmekte olup, Türkiye’nin de aralarında olduğu dünyadaki birçok farklı ülkeye hem kuru hem de yaş mama üretim ile satışı yapmaktadır. Yetişkin, yavru, kısırlaştırılmış, deri hassasiyeti ile yaşlı kediler için özel üretimleri vardır.

Mama içeriklerinde; dengeli magnezyum, fosfor, kalsiyum ve protein oranları ile piyasada satışı yapılan kaliteli mamalar arasında yer almaktadır. Mama seçenekleri arasında; Pro Plan Elegant(Somonlu Yetişkin Kedi Maması), Pro Plan Light Yetişkin Kedi Maması, 7+ Kısırlaştırılmış kedi maması olarak sayısız maya çeşitleri bulunmaktadır.

En İyi Kedi Mamaları
En İyi Kedi Mamaları

Mera Kedi Maması

İçeriğindeki somon, kuzu, ringa balığı, tavşan ve ördek gibi yüksek kalitedeki maddeler ile formüle edilmiş ve kedilerin vücutlarını olumsuz olarak etkileyecek çevre etkilere korumak üzerde geliştirilmiştir. Ürettikleri mamalarda et ürünlerinin türevlerini değil de doğrudan etki kendisini kullanmaktadır. Kuru kedi mama çeşitlerinde; Mera Finest Fit Sensitive Stomach(Kümes Hayvanlı Kedi Maması), Finest Fit Kitten Yavru Kedi maması gibi birçok yetişkin, yaşlı ve yavru kedi mama çeşitleri bulunmaktadır.

Acana Kedi Maması

Dünyada mama üreticilerinden önde gelen Acana, taze ve yöresel ürünler ile elde ettiği kedi mamaları ile yavru, yetişkin ve yaşlı kedilerin damak lezzetine uygun mama seçenekleri üretmektedir. Ürettikleri mama içeriklerinde, yüksek proteinli, besin değeri yüksek ve zengin malzemeler ile donatılmış kedi mamaları; kümes hayvanları, balıklar, sebzeler ve kırmızı etten üretilmektedir.

La Vital Kedi Maması

Yüksek ve kaliteli protein desteği ile yavru, yetişkin ve yaşlı kediler için eşsiz kuru mama seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca tüy yumağı problemi yaşayan yetişkin kediler, kısırlaştırılmış kediler ile deri ve sindirim hassasiyeti kediler için özel üretim içerikleri mevcuttur. Kedi maması çeşitlerine bakıldığında; Yavru kediler için Salmon Formula somon balıklı kedi maması, yetişkin kediler için Maintenance Adult tavuk etli kedi maması, kısırlaştırılmış kediler için Sterilised Adult kuzu etli kedi mamaları yer almaktadır.

Sizler için araştırdığımız en iyi kedi mamaları listemiz 2022 yılı için bu şekildedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu