Teknoloji

İnfo Mail Açma, Şirket Maili Nasıl Açılır?

İngilizce’de information Türkçe’de bilgi anlamına gelen “info”, şirket mail’lerinde kullanılan yaygın bir genel e-posta adresidir. Info e-posta adresi, genellikle info@sirketadi.com şeklindedir ve işletmelerin, genel bilgi talep ve sorularını yönetmek için kullandığı bir e-posta adresidir. Genellikle, işletme ile iletişime geçmek isteyen kişilere veya şirket hakkında daha fazla bilgi almak isteyen müşterilere yöneliktir.

İnfo Mail Adreslerinin Özellikleri Nelerdir?

Info mail adresinin sahip olduğu genel özellikler aşağıdaki şekildedir:

 1. Genel kullanıma yöneliktir

Her türlü genel soru, sorun ve bilgi talebini ele almak için kullanılan info e-posta adresi, işletme ile ilgili herhangi bir konu hakkında bilgi almak isteyen müşterilerin, şirketle kolayca iletişime geçmesini sağlar.

 1. İlk temas noktası konumundadır

Info e-posta adresleri genellikle işletmelerle iletişime geçmek isteyen kişilerin ilk temas noktasıdır. Bu e-posta adresi, şirketin genel iletişim bilgileri bölümünde veya web sitesinde mutlaka paylaşılır.

 1. Geniş bir kapsam sağlar

Info e-posta adresine müşterilerden birçok talep gelebilir. Bu yüzden bu e-posta’lar, işletmenin farklı departmanlarına yönlendirilir. Bu sayede gönderilen e-posta’lar doğru kişilere ulaşır.

 1. Cevap oranları düşüktür

Info e-posta adreslerine gönderilen e-posta’ların cevap alma oranı, diğer kurumsal e-posta adreslerine göre daha düşük olabilir. Bu, genellikle bu tür adreslerin daha az kişisel olmasından ve daha fazla sayıda e-posta alması nedeniyledir.

 1. Spam riski yüksektir

Info e-posta adresleri, spam gönderenler tarafından daha kolay hedeflenir ve spam olarak işaretlenme olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle, bu tür adresler kullanan işletmeler daha dikkatli olmalı ve etkili spam filtreleri kullanmalıdır.

İnfo Mail Nasıl Açılır?

Yeni bir info mail hesabı açmak için aşağıdaki genel adımları takip edebilirsiniz:

 1. E-posta adresinizi seçin ve alan adınızı kaydedin

Bir şirket maili açmadan önce olduğu gibi info mail açmadan önce de işletmenizi ve markanızı temsil eden bir alan adı satın almanız gerekir. Kurumsal bir uzantı, e-posta adresinizin güvenilir ve profesyonel görünmesine yardımcı olur.

Bu noktada e-posta adresinizin hatırlaması kolay, benzersiz ve profesyonel görünmesini isterseniz ya da istediğiniz e-posta adresi zaten alınmışsa, varyasyonları denemeniz veya sayılar veya özel karakterler eklemeniz gerekebilir.

 1. Bir e-posta servis sağlayıcısı seçin

Alan adı kaydından sonra ihtiyaç ve tercihlerinizi karşılayan bir servis sağlayıcısı seçin. Bu noktada güvenilir ve yerli bir hizmet sağlayıcı seçmek isterseniz, Uzman Posta’yı 45 gün ücretsiz olarak deneyimleyebilirsiniz.

 1. E-posta hesaplarınızı oluşturun

Şirketiniz için gerekli olan info mail gibi e-posta hesaplarını, e-posta servis sağlayıcınızın arayüzü aracılığıyla oluşturun.

 1. E-posta istemcisi ayarlarını yapılandırın

Info e-postalarını alıp göndermeleri için e-posta istemcilerini (Outlook, Thunderbird, Apple Mail vb.) veya e-posta servis sağlayıcınızın sunduğu web tabanlı e-posta arayüzünü kullanarak gerekli ayarları yapın.

Tüm Şirketler İnfo Mail Kullanmalı Mıdır?

Her işletmenin “info” mail kullanması gerekmez, ancak info e-posta adresi, şirketler için bazı önemli avantajlar sunar. Bu avantajlardan bazılarını aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

 1. Profesyonellik

İnfo mail, işletmenizin iletişim kanallarını merkezileştirerek gelen e-posta’ları daha profesyonel bir şekilde yönetmenize olanak tanır.

 1. Organizasyon

Genel bir e-posta adresi olan info, gelen e-posta’ların doğru departmana veya kişiye yönlendirilmesini sağlar.

 1. Kolay erişim

İnfo gibi genel e-posta adresleri iletişim kurmayı kolaylaştırır. Bu tür genel adresler, şirketinizin web sitesinde ve diğer pazarlama materyallerinde yer aldığı için şirketinizle iletişim kurmak isteyen kişilere belirgin bir başvuru noktası sağlar.

 1. Verimlilik

Genel e-posta adreslerini kullanarak, şirketinizin e-posta trafiğini daha verimli bir şekilde yönetebilir ve önemli e-posta’ların gözden kaçmasını önleyebilirsiniz.

 1. İş sürekliliği

Çalışanların iş değiştirmesi veya şirketten ayrılması durumunda, “info” gibi genel e-posta adresleri, müşteri ve iş ortaklarıyla yapılan iletişimin sürekliliğinin kopmasının önüne geçer.

Sonuç olarak, her şirketin “info” e-posta adresi kullanması zorunlu değildir, ancak bu tür adresler profesyonellik, organizasyon, erişim kolaylığı, verimlilik ve iş sürekliliği gibi faydalar sağlar. İşletmelerin büyüklüğüne ve sektörüne bağlı olarak, “info” yerine “destek”, “satis” veya “iletisim” gibi başka genel e-posta adresleri de kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu