Sinema

Blu Tv Dizi Önerileri

Genellikle televizyonda ne izleyeceğini bilemeyen kişiler Blu Tv izlemeyi tercih etmektedirler. Blu Tv’ de Türk ve yabancı diziler olmak üzere birçok uluslararası yapıma sahip diziler yer almaktadır. Bu blu tv dizi ile keyifli zamanlar geçirilebilir.

Blu Tv Dizi Önerileri
Blu Tv Dizi Önerileri

Blu Tv’ de İzlenebilecek En İyi Diziler

Blu Tv’ de birçok başarılı yapıma sahip yerli ve yabancı diziler yer almaktadır. Özellikle hafta sonları bu diziler ile keyifli zamanlar geçirilebilir.

Blu Tv’ de izlenebilecek başarılı dizilerden öneriler ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Masum
  • Shameless
  • Yarım Kalan Aşklar
  • Aynen Aynen
  • The Sopranos
  • The Wolf of Wall Street
  • Alef
  • Normal People
  • True Detective
  • Game of Thrones

Masum

Masum dizisi 2017 yapımı ilk internet dizisidir. Başrolünde Haluk Bilginer, Ali Atay, Nur Sürer, Okan Yalabık, Tülin Özen ve Serkan Keskin yer almaktadır. Polisiye – dram türünde bir dizidir. 8 bölümden oluşmaktadır. Bir Türk ailesinin etrafında gelişen gizemli trajedi olayları anlatmaktadır. Emekli bir komiser olan Cevdet, eşi ile birlikte bir çiftlik evinde hayatını sürdürmektedir. Küçük çocukları bir gece kötü bir haberle eve gelmektedir. Huzurlu çiftlik ortamının havası bir an da değişmektedir. Oldukça sürükleyici bir yapıma sahip olan bu dizinin yeni sezonu beklenmemektedir.

Shameless

Bir komedi dizisi olan Shameless, 8 sezondan ve her sezonu 12 bölümden oluşmaktadır. Her bölüm yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Chicago şehrinde yaşayan kalabalık bir aileyi anlatmaktadır. Ailenin babası Frank, alkolik biridir. Çocuklarıyla fazla ilgilenmez. Kardeşleriyle Fiona ilgilenmektedir. Kardeşlerini okutmak, onların geçimlerini sağlamak onun görevindedir. Her şeye rağmen bir aile olmayı bilen ve olduğun gibi kabul edilmesini anlatan bir komedi dizisidir.

Yarım Kalan Aşklar

2020 yılında yapıma giren fantastik bir dizidir. Dizide yer alan Ozan ve Elif gazetecidir. Bu çift evlilik süreci içerisindedirler. Ozan zor bir haber peşindedir ve bu süreç de ilişkileri bozulmaktadır. Ozan, bir trafik kazasında hayatını kaybeder ve yeni bir bedende yeniden hayat bulur. Onu kimin öldürdüğün bularak Elif’ e tüm gerçekleri anlatmak ister.

Aynen Aynen

Bir çiftin ilişkisini anlatan eğlenceli bir dizidir. Dizinin başrollerinde Nilperi Şahinkaya, Kerem Bürsin oynamaktadır. Dizide yer alan Nil, hayal kırıklığı ile dolu bir ilişki içerisinden çıkmıştır. Yeni ev arkadaşı olan Deniz ile tanışır ve eğlenceli bir aşk macerasına atılır. Onları izledikçe kendinizi göreceğinizden şüpheniz olmasın. Oldukça keyifli bir dizidir.

The Sopranos

Bir tür polisiye dizisidir. 1999 yapımı ve 6 sezondan oluşmaktadır. Polisiye, suç türleri dizilerinden keyif alanlar için mutlaka izlenmesi gereken dizilerden biridir. Yönetmeni David Chase ve HBO yapımı bir polisiye dizisidir. 21 Emmy Ödülü ve 5 Altın Küre ödülü almıştır. Hayran kitlesi oldukça büyüktür. İtalyan – Amerikan mafya ailesi olan Soprano, aile reisi Tony Soprano’ dur. Tony Soprano sürekli olarak baygınlık geçirmektedir ve onu zorla bir psikiyatriste götürürler. Doktorun Tony Soprano’ nun iç dünyasını izlemesi üzerine kurulu bir temaya sahiptir. Oldukça beğeniye sahip olan, IMDb puanı yüksek bir dizidir. Gelmiş geçmiş en iyi senaryo olarak kabul edilmektedir.

Blu Tv Dizi Önerileri
Blu Tv Dizi Önerileri

The Wolf of Wall Street

2013 yapımı olan The Wolf of Wall Street dizisi, 24 yaşındaki genç ve hırslı olan bir adamı anlatmaktadır. Jordan Belfort, yatırım yapan kişileri dolandırarak kısa zamanda yüksek miktarda para kazanır. Kazandığı bu paraları da çok kısa bir sürede harcamaktadır. Uyuşturucu kullanan ve pis bir hayata sahip olan birine dönüşür. Dizinin yönetmeni Martin Scorsese. En iyi film dalında 5 dalda Oscar adayı olarak yer almış bir dizidir.

Alef

2020 yapımı olan Alef dizisinin başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen oynamaktadır. 8 bölümden oluşmaktadır. Polisiye – suç türünde bir dizidir. Osmanlı ve İslam Tarihi’ nden izler taşımaktadır. Genç bir dedektif olan Kemal ve onun ortağı olan Settar, bir seri cinayetin peşine düşer.

Daha sonradan Kemal ve Settar’ ın ekibine bir üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yapan Yaşar’ da katılır. Yaşar ekibe katıldıktan sonra, cinayetin Osmanlı ve İslam Tarihi’ nden izler taşıdığı konusunda bildi sahibi olunmaktadır. Bulduğu her delille bir sır perdesini aralamaktadır.

Normal People

Bir sezon çekildikten sonra oldukça yüksek bir beğeniye sahip olan bir dizidir. Sadece 12 bölüm ile adından sıkça söz ettirdi. Normal düzeyde olan iki insanın aşk hikayesini anlatmaktadır. Sahip olduğu senaryo, oyunculuklar ve diyaloglar ile oldukça beğeni toplamıştır. Dizide yer alan Cornell, okulun yakışıklı çocuklarından biridir. Okulda dışlanmış olan Marianne ile bir ilişkisi başlar. Bu çift üniversiteye geçtikten sonra, arkadaş çevresindeki yaşamlarını konu almaktadır.

True Detective

True Detective dizisi 3 sezondan oluşmaktadır. Her sezonda bir cinayet soruşturması gerçekleştirilmektedir. Dizinin ilk sezonunda, bir seri katilin dosyası incelenmektedir. Bu seri katil 17 yıldır yakalanamamaktadır. Dosyanın tekrar açılması ile birlikte kendi hayatlarını da etkilemektedir. Oldukça sürükleyici bir dizidir. Her sezon farklı olaylara ev sahipliği yapmakta ve karakterler de değişiklik yaşamaktadır. Ödül almış bir dizidir.

Game of Thrones

Kitaplardan uyarlanan başarılı yapımlardan biri olan Game of Thrones, özellikle sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. 8 sezondan oluşmaktadır. 7 Krallık için mücadele içerisinde olan 9 soylu ailenin taht oyunları ve entrikaları anlatılmaktadır. Dünyada birçok farklı kıtada çekilmiştir. 12 Emmy ödülü almış bir dizidir. Oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Her sezon farklı oyuncu kadrosu ile heyecanlı ve sürükleyici bir dizidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu